poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Woda nie dla koni

W KURIERZE. Woda nie dla koni

W KURIERZE. Woda nie dla koni
Data publikacji: 2016-05-01 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:43
Wywietleń: 1380 131799

Trzy wiadra wody - o tyle dla swoich koni prosi pan Paweł, właściciel bryczki stojącej na szczecińskich Wałach Chrobrego. I zwykle dostaje. Ale tam, skąd byłoby ją najdogodniej czerpać, czyli z kranu Akademii Morskiej, zwykle robić tego nie może. Chyba, że zapyta o zgodę... Dlaczego z ujęcia uczelnianego korzystać nie powinien? Bo woda kosztuje.

Bryczka, która obwozi mieszkańców Szczecina i turystów, na co dzień czeka na chętnych na Wałach Chrobrego.

- Nie ma problemu, bym brał wodę z innych budynków na Wałach Chrobrego, ludzie są nam przychylni, nie robią żadnych problemów. Jednak najbliżej jest do obiektu Akademii Morskiej, tam na zewnątrz jest kran. Nikomu nie przeszkadzam, nie muszę wchodzić do środka, zresztą większość pracowników uczelni nie ma nic przeciwko temu, bym od czasu do czasu napuścił wiadro wody. Kłopot jest tak naprawdę z jednym człowiekiem, kierownikiem gospodarczym. Trudno mi zrozumieć jego postępowanie - opowiada pan Paweł.

 Spytaliśmy, jakie jest stanowisko Akademii Morskiej.

- Sprawa wymaga wyjaśnienia kilku kwestii. Nie jest prawdą, że pracownik uczelni zmusił pana wożącego bryczką turystów po mieście do wylania wody, którą czerpie z ujęcia uczelni. Na terenie uczelni nie istnieje coś takiego jak „wodopój”. Od kilku lat bez zgody Akademii właściciel bryczki pobiera wodę dla koni z zewnętrznego kranu uczelni, służącego do podlewania trawników. Nie jest to sporadyczne, a dla pana wydaje się oczywiste, że uczelnia powinna mu tę wodę udostępnić - wyjaśnia Bogna Bartkiewicz, rzecznik Akademii Morskiej. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 2 maja 2016

Ewelina KOLANOWSKA

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Cała Prawda
Mieszkam przy akademia okna się na nie rzucają.Mam pytanie ten gość z A M który zabrania tej wody dla konia dlaczego własne auto myje na Akademii jemu wolno?Przy okazji byłam świadkiem jak temu Panu od koni kazano "śpierdalac z uczelni bo ma zakaz wejścia od kiedy się pytam.Zwykle chamstwo
2016-05-04 14:13:12
Mechanik
do punia... hahahaha......zdziwilbys sie/zdziwilabys sie kim kolwiek jestes. dobrze , ze sa tacy ludzie jak ty ktorzy potrafia mnie z rana rozsmieszac swoja zyciowa niezaradnoscia oraz innymi dziwnymi myslami. dzieki punia !!! wielkie
2016-05-03 10:42:41
Tedy
Gościu nie może zrozumieć, że czas socrealizmu minął. Jest wściekły kapitalizm; płacisz - to masz, nie płacisz - wypadasz za bramę. Bardzo tępy klient. Koń by się uśmiał z wozaka tępoty.
2016-05-03 09:24:16
punia
Nie odszczekuj pętaku, bo życia jeszcze nie znasz. Swoje rady wsadź w buty, będziesz wyższy i inaczej spojrzysz na świat. Mechanik - nie wyjeżdżaj mi tu pampersie z Europą, bo w Europie ślimak to ryba. W życiu jeszcze nic nie widziałeś, siedzisz przy komputerze, nóżkami machasz i udzielasz rad dla całej ludzkości. Pewnie kaszka manna stygnie a koza zęby wypierdziała.
2016-05-03 09:19:19
Do punia
Chyba sam/sama od swojej mamy powinienes/powinnas dostac po tylku za brak kultury. Współczuje Twoim rodzicom. i żal mi ich kiedy czytam Twoje wypowiedzi.
2016-05-02 18:55:14
Mechanik
Widze ze Pan/Pani punia jest osoba , ktora powinna jak najmniej sie wypowiadac.Od razu widac , ze z kultura jest na bakier. Nic Pnu/Pani do mojego wieku lecz skoro juz to ... mam swoje lata.Ale Panu/Pani nic do tego. Jezeli nie jest w stanie Pan/Pani puniu przyjac konstruktywnej krytyki prosze wogole nie zabierac głosu. W innych krajach europejskich taka osoba , ktora ma taka dzialalnosc juz dawno by jej nie prowadzila, bo nie zapewnia koniom odpowiedniego utrzymania.
2016-05-02 18:51:47
punia
Paszoł won ty liczykrupo. Koniowi wytłumacz, ma duży łeb - to ciebie wysłucha. Może ciebie łachudro w dzieciństwie mamusia nie dokarmiała i nie zmieniała pieluchy, bo to za drogo.
2016-05-02 00:26:53
Szczecinianin
Widze, że Pan ,,Punia" to chyba bohater artykułu... Może troche pokory Drogi Panie? Nie prowadzi Pan charytatywnych przewozów więc to Pana obowiązkiem jest nakarmienie i napojenie zwierząt. Do rolnika Pan też idzie z tekstem ,,żałujesz koniowi zboża"?
2016-05-01 21:18:59
punia
Wodnik, Szczecinianin, Mechanik (stary stoczniowiec) czy jak ci tam chłystku o wielu nickach. Dorośnij pętaku a potem dyskutuj i udzielaj rad. Swoją teorię wytłumacz koniowi.
2016-05-01 19:20:57
Mechanik
Skoro Pan prowadzi wlasna dzialalnosc i kaze sobie placic za przejazd bryczka to we wlasnym zakresie powinien zapewnic koniom jedzenie oraz wode. Nie robi w tego w czynie spolecznym ,nikt nic nie musi mu dawac... we wlasnym zakresie niech zapewni swoim koniom to co jest im potrzebne.Na bryczce z tylu na pewno znalazlo y sie miejsce na trzy baniaki na wode. Niech juz nie cwanakuje facet bo sie osmiesza.
2016-05-01 18:34:27
**
Mieszaniec :-) też nie lepszy.
2016-05-01 15:46:37
Szczecinianin
Nie chodzi o żałowanie koniowi wody... Jakby taka sytuacja była raz na jakiś czas to pewnie nikt by problemu nie robił.Nikt by też pewnie nie robił problemu lejąc wode bezdomnym albo chorym zwierzakom. 3 wiadra średniej wielkości to 45l wody. Przy obecnej cenie wody i ścieków to koszt około 50 groszy... Łatwo obliczyć, że w skali miesiąca to około 15zł Teraz tęka w góre który z Was kto wyciągnie z własnej kieszeni 15zł co miesiąc i zamiast ,,dziękuje" będzie jeszcze wysłuchiwał marudzenia tego Pana? Jak widać to nie jest majątek- spokojnie człowiek który robi KOMERCYJNE przewozy mógłby się z uczelnią dogadać. Dla mnje to zwykłe cwaniactwo!!!
2016-05-01 15:27:05
Dar życia to woda
A dla Tuska też żałuję tej wody ?. Taki jest Polak.
2016-05-01 15:14:11
punia
Ty Wodnik to jesteś kanalia. Żałujesz koniowi wody. Kto cię wychował na taką szuję?
2016-05-01 14:06:32
Mieszkaniec
ile kosztuje 3 wiadra wody dziennie x dni w miesiącu pewnie Pan jest w stanie zapłacić tyko chęci brak ze strony właściciela kranu...
2016-05-01 13:24:50
Wodnik
Rozumiem że ten Pan wozi bryczką za darmo ? Nie rozumiem tych pretensji niby dlaczego on ma mieć za darmo wodę ?
2016-05-01 13:21:25