sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Wiadukt wytrzyma dwa lata

W KURIERZE: Wiadukt wytrzyma dwa lata

W KURIERZE: Wiadukt wytrzyma dwa lata
Data publikacji: 2015-12-29 00:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:32
Wywietleń: 2217 75149

Aleja Wojska Polskiego nie zostanie zamknięta. Eksperci oceniający w listopadzie i grudniu stan techniczny wiaduktu drogowego na skrzyżowaniu z ul. Traugutta zgodzili się na jego dalszą eksploatację - przez kolejne dwa lata - do końca 2017 roku. Organizacja ruchu pozostaje tam więc bez zmian.

Mieszkańcy Pogodna, Łękna, os. Klonowica, Głębokiego i Pilchowa mogą odetchnąć z ulgą. Wyniki ekspertyzy odsunęły bowiem wizję komunikacyjnego horroru. Gdyby trzeba było wstrzymać ruch na al. Wojska Polskiego (na linii ul. Traugutta) zachodnie dzielnice Szczecina na kilka lat ugrzęzłyby w korkach. Dopuszczenie obiektu do ruchu było bardzo ważną decyzją jeszcze z jednego powodu: al. Wojska Polskiego jest przecież drogą wojewódzką, nr 115 – łączącą drogę krajową nr 10 w Szczecinie z przejściem granicznym z Niemcami. ©℗ (lw)

Fot.: Robert STACHNIK

Więcej w "Kurierze Szczecińskim" z dnia 29 grudnia 2015 roku lub e-wydaniu

 

Komentarze

paw
aha czyli znowu wszystko spoko... za dwa lata obudzimy sie znowu z gó... ciekawe sprawa w kontekscie wejscia ustawy o rewitalizacji- polecam wszystkim zainteresowanym.
2016-01-02 11:36:48
Bieniu
Jadac w strone centrum przed skrzyzowaniem z traugutta jest nowy znak ktory nakazuje skrecic w prawo TIR-om
2015-12-31 09:59:08
yak2k
Co do zajezdni - to tańszą alternatywą jest dokończenie odcinka do pętli na Arkońskiej o którą zresztą starają się tramwaje. To jest dla nich priorytet (ze względu na niższe koszty)
2015-12-30 09:41:36
Platan
Zajezdnia tramwajowa ma tylko jeden wyjazd. Należy już budować tory z Krzekowa do Wojska Polskiego przez ul. Szafera. Wówczas można spokojnie nowy most wybudować i torowisko wymienić.
2015-12-29 15:43:25
m
jeżdzę co najmniej dwa razy dziennie przez w.polskiego....o jakich cięzarówkach piszecie?! wczoraj prze de mną jechał tir z naczepą.....nigdzie nie skręcał i tak jest zazwyczaj!
2015-12-29 09:41:35
Max
Do ćwoka krzystka! Co dalej będzie za dwa lata?
2015-12-29 06:51:37
Paweł
Nie ma kasy, bo trzeba co rok kupować za 10tys obrazki b. prezydentów od znajomka Krzystka no i Frygactwo rządzi, 200tys za bubuel też piechotą nie chodzi. Jak tak pozbierać te zmarnowane, wręcz rozkradzione pieniądze, to na niejeden wiadukt by starczyło
2015-12-29 06:27:29
Kondziu
Eeee porządna Niemiecka konstrukcja, wytrzymała PO-PSL to jeśli PiS nie naprawi to i tak się nie zawali. Tak jak betonka do Goleniowa trochę kołysze ale jechać się daje, Niemieckie konstrukcje pomimo +-70 lat dają radę, jak stare merce ;)
2015-12-28 23:52:11
Bieniu
I co dalej z ciezarowkami, ktore musza od pewnego czasu skrecac w traugutta i jechac dalej przez poniatowskiego i santocka.. Moze czas w koncu wymusiac na urzednikach rozpoczecie kolejnego etapu obwodnicy razem z budowa nowego wiaduktu w tym miejscu??
2015-12-28 23:16:15