środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Szczecin nie jest brudny!

W KURIERZE. Szczecin nie jest brudny!

W KURIERZE. Szczecin nie jest brudny!
Data publikacji: 2016-08-11 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:52
Wywietleń: 780 148160

Rozmowa z Joanną Wojtach - rzecznikiem Straży Miejskiej w Szczecinie

– Zgodzi się pani ze stwierdzeniem, że Szczecin jest brudnym miastem?

– Nie, bo uważam, że tak nie jest. Gdy wjeżdża się do Szczecina, to nie odnosi się takiego wrażenia. W porównaniu do wielu innych miast pod względem czystości nie prezentujemy się źle, co nie znaczy, że miasto nie jest zaśmiecane.

– Mówiła pani, że gdy się wjeżdża do miasta. Koleją czy samochodem?

– Chodzi panu pewnie o śmieci przy torach, które często rzucają się w oczy…To prawda, że jest z tym problem. Najbardziej zaśmiecone są zwykle okolice wiaduktów kolejowych, gdzie walają się śmieci różnego autoramentu, począwszy od opakowań i butelek, a na oponach samochodowych kończąc.

– Dlaczego akurat w tych miejscach?

– Bo często w ich okolicach „biesiadują” okoliczni miłośnicy alkoholowych trunków. Oni śmiecą. A u nas jest tak, że jak ktoś widzi jakiekolwiek śmieci, to dorzuca do nich bez skrupułów kolejne. Śmieci przyciągają śmieci. Okolice prawie wszystkich wiaduktów kolejowych w mieście są chyba najszybciej zaśmiecane.

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 11 sierpnia 2016 r.

(mos)

Komentarze

rob
Czytam wywiad z Pania rzecznik Pinokio i nie moge uwierzyc.Zyjemy chyba w dwoch swiatach i do tego Pani chyba tylko autem sie porusza bo gdyby na nozkach chodzila to by zobaczyla brud na ulicach, rozpadajace sie alejki w parkach a jakby wsiadla do komunikacji miejskiej to by zobaczyla pasazerow nagminnie pijacych alkohol zza pazuchy, swoja droga czy w Szczecinie sa Kanary???
2016-08-12 11:20:49
Globtroter
Pani strażnik zza biurka nie widać wszechobecnego brudu na szczecińskich ulicach. Polecam spacery po naszym BRUDNYM mieście...
2016-08-12 06:25:35
wacek
NIE BYŁBY BRUDNY GDYBY MIESZCZUCHY ZE szczecina NIE BRUDZILI. LUDZIE NA WSIACH SWOJE ŚMIECI NOSZĄ DO KOSZA A NA WSI szczecin TAM GDZIE STOJĄ TO NASRAJĄ.
2016-08-12 01:21:20
BRUD
No nic jaki pan taki kram.Swoją wypowiedzią pani rzecznik potwierdziła tylko że tą formację należy jak najszybciej wzorem innych miast rozwiązać.Czy oni będą czy nie czysto nie będzie.Szkoda pieniędzy na ich pensje.Można w takim razie za minimalną krajową zatrudnić do sprzątania miasta.Może wówczas się obudzą.
2016-08-11 22:29:17
Marian
Z za biurka czy z auta tak bardzo moze nie widac jaki brud jest w centrum. Parki tez sa zaniedbane!!! Ale dzielni lowczy z 'SM nic nie widza i nie musza interweniowac. Ilu przypada pracownikow biurowych na pracownika terenowego? Pani rzecznik klamie a czysto jest tylko przed urzedem miasta!!!! Gargamel zgadzam sie z Toba w 100%!!!
2016-08-11 22:27:00
spacerek
adres sekretariatu straży to Klonowica 6. Proponuję mały spacerek wzdłuż płotu - zwłaszcza w rejonie pętli tramwajowej. Najciemniej pod latarnią.735
2016-08-11 22:15:27
pytacz
Pani rzecznik, czy może, niedorzecznik?
2016-08-11 22:00:32
Janusz
Dla pani strażniczki Szczecin jest czysty ale za to brudny.
2016-08-11 20:26:46
brudny
Niestety sami mieszkańcy brudzą - ile jest butelek, opakowań po papierosach i samych papierosów w trawie, na przystankach itd. Kultury to musimy sami się nauczyć. Powinni mandaty wlepiać za rzucanie papierosów na chodnik podczas wsiadania do autobusu czy tramwaju bo to plaga i chamstwo !
2016-08-11 19:30:15
Jan
Jedno z trzech: albo pani rzecznik jest niewidoma, albo pani rzecznik zawsze kłamie, albo pani rzecznik ma jeszcze brudniej w domu.
2016-08-11 19:10:56
R2D2
Czas ruszyć gruby tyłek zza biurka i przejść się po mieście pani pinokio rzecznik ! Lepiej proszę odpowiedzieć na pytanie, dla czego strażników nie widać w mieście i na osiedlach chodzących pieszo i sprawdzających czystość, ach już wiem, bo macie za mało ludzi, polowa grzeje dupki w biurach a reszta robi parkowania i holowania bo z tego kaska jest, kto by miał czas na śmieci... miejmy nadzieję że nowy prezydent rozgoni to leniwe towarzystwo do uczciwej pracy!
2016-08-11 18:52:32
Gargamel
Pani rzecznik jak zwykle nazywa szambo bombonierką. Straż miejska to banda nierobów, która potrafi tylko ciągnąć pieniądze i "interweniować" tam gdzie nie powinni. Stoi sobie biedna corsa przed szpitalem, nikomu nie wadzi - potrafią w ciągu 2 minut przyjechać i założyć blokadę, a nawet odholować. Stoi wypasione BMW w centrum miasta, na zakazie, zastawione pół chodnika "dzielni rangersi" będą dwie godziny jechać, a nawet jak dojadą właściciel dostanie pouczenie i jeszcze go przeproszą za kłopot. Miasto zasrane psimi odchodami, strażnicy nie widzą. Żuleria zaczepia przechodniów - tego również sm nie widzi. A pani rzecznik kwieciście mówi jakie to mamy piękne, czyste i zadbane miasto. Fakt zza biurka syfu nie widać, ani smrodu nie czuć.
2016-08-11 18:24:54
ewa
zapraszam straż miejską na ulicę Dąbrówki chodniki zarośnięte trawą,plac zabaw dla dzieci przerośnięty trawą.Z budynkow do rozbiórki leci gruz na chodnik.
2016-08-11 18:06:57
obserwator
To jest totalna kpina... Szczecin nie jet brudny...SZCZECIN JEST BARDZO BRUDNY...ale nasza "wladza" popada samozadowolenie...Prosze sie PRZEJSC a nie przejechac po Szczecinie to moze zobaczy sie bezmiar tego brudu... No chyba ze P. Rzecznik ma inne kryteria czystosci...
2016-08-11 18:00:28
ad @
Poza wikipedią są jeszcze słowniki. A tam (np. w sjp.pwn.pl/slowniki/autorament.html) stoi: 1. daw. «rodzaj, typ».
2016-08-11 17:56:18
ad "bywam"
Czyli jak oni mają nasrane to u nas też może być? Niedawno widziałem taką odpowiedź na taki argument "Czyli uważasz, że jeśli za oni zgwałcili kobietę, to nam też wolno?".
2016-08-11 17:36:04
szczecin
miasto brudne na sto dwa
2016-08-11 17:35:45
@
No i błysnęła elokwencją. "Autorament – sposób rekrutacji lub rodzaj zaciągu w wojskach Rzeczypospolitej ". Rzecznik prasowy czy placowy. Straż miejska czy wiejska. Jaka by nie była, jaka straż taki rzecznik
2016-08-11 16:26:16
Bywam
Ludzie, wystawcie nos poza swój zaścianek. pojedźcie do Poznania, Krakowa czy nawet Berlina. Ilekroć bywam we wspomnianych miastach, z przyjemnością wracam do szczecina. owszem, daleko nam do ideału, ale naprawdę na tle innych miast nie mamy się czego wstydzić.
2016-08-11 16:13:49
D
"Gdy wjeżdża się do Szczecina..." - no właśnie droga Pani. Proszę przestać jeździć a zacząć chodzić po Szczecinie i proszę nakłonić do tego swoich kolegów ze Straży Miejskiej. Może wtedy dostrzeżecie Państwo to wszystko czego zza szyb samochodu, przy szybkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę dostrzec nie sposób. ps a perony przystanków komunikacji miejskiej jak nie były myte tak i nie są
2016-08-11 16:00:49
addam
Skoro pani rzecznik uważa , że Szczecin nie jest brudny to już sobie można wyobrazić jak ma u siebie w mieszkaniu. Wystarczy przejść się po nowym chodniku al. Niepodległości żeby zobaczyć jak jest "czysty".
2016-08-11 15:59:40
aaaa
Zapraszam panią na al. Niepodległosci czy inne ulice tzw. centrum - psie kupska, smieci, brakujace fragmenty chodnika, w porównaniu do innych miast - ŻENADA!!!
2016-08-11 15:26:58
Brud
Szczecin nie jest brudny, a Straż Miejska jest bardzo potrzebną formacją.
2016-08-11 15:26:55
okulary
niech Szanowna Pani Strażniczka sprawdzi, czy aby okularów nie potrzebuje. Miasto jest ufajdane psimi i żulskimi odchodami. Na to wszystko z góry paskudzą gołębie dokarmiane przez niektórych mieszkańców. Stwierdzenie, że Szczecin nie jest BRUDNY jest CZYSTĄ kpiną.
2016-08-11 15:09:02