sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze: Linia wrzasków?

W Kurierze: Linia wrzasków?

W Kurierze: Linia wrzasków?
Data publikacji: 2016-01-02 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:32
Wywietleń: 2704 83964

Tuż po świętach odebraliśmy sygnał Czytelniczki, a w zasadzie jej skargę jako pasażerki na zachowanie kierującej autobusem linii nr 106, którą obsługuje Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Jest osobą starszą, niepełnosprawną, a postępowanie pracownicy przewoźnika na tyle ją poruszyło i przeraziło, że spostrzeżeniami postanowiła się z nami podzielić. W spółce usłyszeliśmy, że cała sprawa zostanie wyjaśniona po analizie zapisów z monitoringu.

Był wtorek, 22 grudnia. Późne popołudnie. Przystanek autobusu linii 106 „Leśna na żądanie" w Pilchowie. Kurs godz. 18.17 w kierunku pętli na Głębokiem.

- Autobus przyjechał opóźniony o kilka  minut (nr wozu 3051). Chciałam wejść wejściem środkowym, ale pani kierowca zablokowała drzwi. Ponieważ przednim wejściem wychodził pasażer, podbiegłam i ledwo wśliznęłam się do środka. Pani kierowca jak nie wrzaśnie na mnie, że powinna mnie nie zabrać, bo ponoć nie machałam ręką. Tłumaczę, że mieszkam tu od lat i wiem, jak się zatrzymuje autobus na żądanie. I zaczęło się pouczanie wrzaskiem. Dosłownie wydzierała się dobrych parę minut - relacjonuje nasza Czytelniczka.

Jest i ciąg dalszy w korespondencji, opisującej zdarzenie: Oto on z niezbędnymi redakcyjnymi skrótami: „Przeszłam na tył pojazdu, ale krzyk niósł się przez dobre parę minut. Pasażerowie uspokajali ją, żeby już przestała i twierdzili, że ta pani tak samo wrzeszczy na młodzież, przyjeżdża z opóźnieniem, jest bardzo niesympatyczna. Zachowanie tej pani wskazuje na problemy z psychiką i obawiam się o pasażerów, których wozi. [..] takie zachowanie mnie przeraża".

Co na to przewoźnik? Grzegorz Ufniarz, kierownik działu przewozów SPPK potwierdza, że tego dnia autobus 3051 wykonywał przewozy na tej linii, jak i fakt, że kurs był opóźniony. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Mirosław WINCONEK

Fot. M.WINCONEK (arch.)

 

 

Komentarze

997MO
A co to rowerzystów już nie wolno wyprzedzać przed zjazdem do zatoki?
2016-01-02 18:07:37
jlc
ciekawe, czy to ta sama dama, która miała obyczaj wyprzedzać rowerzystów tuż przed zjazdem do zatoki?
2016-01-02 14:30:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi