poniedziałek, 21 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Fryga do raportu

W KURIERZE: Fryga do raportu

W KURIERZE: Fryga do raportu
Data publikacji: 2016-03-14 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 192 123474

Raport o stanie Frygi napisał w poniedziałek jej wykonawca. W najbliższą środę poznają go członkowie komisji kultury Rady Miasta. Nam udało się nam poznać główne tezy sprawozdania.

– Przyznaję się do winy, nie przewidziałem aż takich różnic skurczów między latem i zimą w użytym materiale – mówi Damian Rożynek z krakowskiej firmy Pankreator. – Jak już mówiłem, wszystkie szczeliny zostaną zaklejone i staną się niewidoczne. Po konsultacji z Maurycym Gomulickim (autorem Frygi – przyp. kas), ustalimy również miejsca, w których zrobimy cięcia dylatacyjne. To one właśnie skompensują skurcze i sprawią, że korale przestaną pękać w sposób niekontrolowany. Tych cięć także, po zaklejeniu, nikt nie wypatrzy.

Wcześniej, wykonany z polimerobetonu obiekt zostanie osuszony – obecnie, przez szczeliny do środka dostaje się woda. Damian Rożynek nie ukrywa, iż największe problemy stwarza sama konstrukcja: trzon Frygi jest za mało usztywniony, przez co cała rzeźba porusza się pod wpływem wiatru. Naprawa Frygi ma kosztować około 10 tysięcy złotych. ©℗

(kas)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 15 marca 2016 r.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Miś
Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? Hochwander: Protokół zniszczenia... Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
2016-03-17 20:33:11
Ala
mam nadzieje, że to autor tego koszmarku pokryje koszty naprawy swojego badziewia - w końcu ma darmową reklamę za którą to nie on zapłacił tylko jeszcze zainkasował całkiem niezłą sumkę. W innym przypadku to niech miasto tak lekką ręką nie wydaje moich pieniędzy. Już wolę, żeby to coś samo się zutylizowało
2016-03-16 12:58:48
Na Prawobrzeżu mamy...
...mamy swoją, kolorowa FRYGĘ- 50 metrową! W nocy oswietla trzy osiedla. Ta Fryga to kolosalny słup z reklamami MediaM. Dekatlon, Jula i in. posadowiony między Cauflandem a Dekatlonem.
2016-03-16 09:49:31
bieta
Żałosne to wszystko
2016-03-16 00:10:04
.
Nie ma problema. Gdyby czopek doodbytniczy pękał podczas i w trakcie byłaby tragedia. Jest nadzieja, że całość się zjebie na glebę.
2016-03-15 12:58:34
do "mariner" - ktoś dobrze POstawiony w Szczecinie
na miejscu gdzie był masz POstawi budkę z saszłykiem albo z kebabem.Zakład?
2016-03-15 11:12:32
Hahahaha
"HogoFogo Frygę należy naprawiać, konserwować i malować. Należy na nią chuchać i dmuchać - niech stoi aż do wyborów. Jest ona jedynym gwarantem, że Szczecinianie nie zapomną obecnemu Prezydentowi wszystkich jego zasług i nie postawią "ptaszka" przy jego nazwisku na karcie do głosowania." GENIALNE!!!! Nie pomyślałem o tym.
2016-03-15 11:03:06
HogoFogo
Frygę należy naprawiać, konserwować i malować. Należy na nią chuchać i dmuchać - niech stoi aż do wyborów. Jest ona jedynym gwarantem, że Szczecinianie nie zapomną obecnemu Prezydentowi wszystkich jego zasług i nie postawią "ptaszka" przy jego nazwisku na karcie do głosowania.
2016-03-15 10:48:10
fryga
Kto do licha zgodzil sie nia umieszczenie tego potworka w Szczecinie? Kompletne bezguscie i glupota? A moze dzielenie sie pieniedzmi?
2016-03-15 10:43:27
Jurek
Jaki prezydent taka FRYGA.
2016-03-15 10:19:45
Rozmontować to fecum i wywieźć do Sierakowa !!
.
2016-03-15 09:50:37
mm
sprowadza się do jednego te udziwnione obiekty w naszym mieście nacechowane są schizofrenią paranoidalną połączoną kompleksem własnej głupoty
2016-03-15 09:38:21
Mariner
Maszt z "maciejewicza" stal sobie spokojnie wiele lat. eraz po remoncie ttez lezy i nie moze wrocic na dawne miejsce. Ciekawe komu to przeszkadza ?
2016-03-15 09:35:11
Reasumując
W szczecińskim magistracie głupota w dalszym ciągu zajmuje czołowe miejsce.
2016-03-15 09:19:02
NEFRO
Zawalił sprawę ten wykonawca a teraz szuka winnych. Miasto jest zabezpieczone reklamacją i pewnie karami. Ale taki proces trwa. Dla przykładu kupiłem w jednym z marketów sprzęt (słuchawki), które pękły. Reklamacja trwał dwa miesiące i też nie chcieli jej uznać. Zobaczymy jak bedzie z frygą. Dobrze,że się chociaż przyznał.
2016-03-15 08:07:49
" PANKREATOR " - tłumacząc ja język pospólstwa to " WSZYSTKOSTWÓRCA ".
Gratuluję samoPOczucia i cicho zazdroszczę zarobków.
2016-03-15 06:55:25
witek
jasnie panujacy ze wylapal taki bubel otrzyma nagrode 200000
2016-03-15 05:11:15
Komentarze
Ktoś sobie normalnie na z nas Jaja robi. Zdemontować i niech sobie ten artysta postawi w swoim ogródku. A ten który się zgodził na ten bajzel niech poniesie konsekwencje finansowe.
2016-03-15 02:59:00
Mim
Debilizm polandczykow nie ma umiaru.
2016-03-15 01:48:31
pinki74
Ale jak to ma kosztować? Chyba tego, kto ją montował, bo chyba miasto nie zapłaci za to?
2016-03-15 00:12:56
kibic
Krzystek zapłać za ten bubel se swojej kasy ... byłby to ewenement na skalę Polski,że urzędnik ponosi odpowiedzialność za swoją głupote ... i w tym momencie zadzwonił budzik ... niestety.
2016-03-14 23:41:08
tylko pytam...
Czy można-by ją tak na leżąco, przed magistratem albo w tej Alei Jedności Narodu? Tam już stoją różne takie figury... tylko pytam...
2016-03-14 23:36:20
Fachowca!
" trzon Frygi jest za mało usztywniony, przez co cała rzeźba porusza się pod wpływem wiatru". Może jakiś nadzór budowlany by się temu "dziełu" przyjrzał zanim to pierdyknie na ziemię?
2016-03-14 23:33:19
ckm
rada miasta = kompletny idiotyzm. (kase lepiej wydac na bułki dla dzieci)
2016-03-14 23:00:13