poniedziałek, 21 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa?

W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? [GALERIA]

W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa?
Data publikacji: 2017-04-21 17:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:27
Wywietleń: 477 243513

Szczecin czeka na wielkie wydarzenie: Finał Regat Wielkich Żaglowców. Trudno sobie wyobrazić, że właśnie w tym czasie dla przypływających jachtów i żeglarzy będzie zamknięta dąbska marina – jedna z najbardziej lubianych i cenionych, uhonorowana pięcioma Bursztynowymi Kotwicami, Grant Prix „Przyjaznego Brzegu”, a ostatnio także Nagrodą Kulturalną Żeglarskiego Szczecina. Jednak właśnie taki scenariusz dla naszego miasta i żeglarskiego świata szykuje PTTK.

„Ta marina dla przypływających żeglarzy jest pierwszym kontaktem ze Szczecinem, a niejednokrotnie z Polską. Jest wspaniałą wizytówką naszego miasta i kraju. Zniszczenie tego ośrodka przez władze PTTK z Warszawy jest niedopuszczalne” – to jeden z blisko stu listów, protestów i apeli o zachowanie Camping Marina PTTK przy ul. Przestrzennej i odstąpienie od zamiaru zmiany dotychczasowych dzierżawców: Aleksandry i Andrzeja Kocewiczów (Monsun sp. z o.o.).

* * *

Oboje pod koniec marca odbierali Nagrodę Kulturalną Żeglarskiego Szczecina, podsumowującą 25-lecie ich pracy w Marinie.

– Gdy gratulowaliśmy laureatom, dotarła do nas wiadomość, że Zarząd Główny PTTK ma zamiar wypowiedzieć pp. Kocewiczom umowę dzierżawy na dalsze prowadzenie ośrodka. Dla nas, przedstawicieli całego środowiska żeglarzy zachodniopomorskich i niemieckich z Meklemburgii Pomorza Przedniego, władz miasta i województwa, był to szok – komentuje dr Maciej Krzeptowski, jeden z Honorowych Ambasadorów Szczecina. ©℗

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 kwietnia 2017 r.

Arleta NALEWAJKO, Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa? W KURIERZE: Dąbska Marina odpływa?

Komentarze

:)
@Aleksandra widac mało wiesz w temacie ,jesli to byloby takie proste nikt by nie protestowal, tu chodzilo lub chodzi o zniszczenie tego miejsca a potem mozna juz rozne rzeczy tam robic, wazne kto bedzie rzadzi tym ...
2017-04-28 09:36:57
mieszkaniec
https://www.facebook.com/RatujmyCampingMarina/?fref=ts polubic i pisac maila do pttk, podobno marina zostaje ,kwestia tylko rozliczenia finansowego, im wiecej osob napisze, polubi tym wieksze szanse
2017-04-28 09:34:55
Agata
Pamiętam w jakim stanie Ola i Andrzej przejęli marinę i jak wygląda teraz. Ile włożyli pracy, czasu zaangażowania, serca o pieniądzach nie wspomnę. Przede wszystkim dla nich to cząstka ich samych. Być może nie rozumiem niektórych procesów niszczenia tego co przez lata bardzo dobrze funkcjonuje i zdobywa uznanie innych. Szkoda tego miejsca tak pieczołowicie stworzonego przez ludzi z pasją.
2017-04-26 09:46:30
Tess
obiektywna_prawda , czy pani/pan wie co "pisze" , chyba nie ... żeglarz to jest żeglarz bez względu na ustrój i proszę nie hejtować. Zeglarstwo to jest również ciężka praca przy remoncie jachtu a na jachcie nie spożywa się alkoholu . Pomylił/a pani/pan pojęci i proszę nie pisac bzdur :(
2017-04-25 21:22:44
Aevva
Nie mam jachtu i nigdy nie miałam. Marina wygląda cudnie, inwestycje, piękny i zadbany teren. Powstały śliczne domki, wszystko wygląda rewelacyjnie. I gdy jestem jako szczecinianka dumna z jakiegoś miejsca, to wówczas przychodzi "dobra zmiana" i musi wszystko zmienić... Przykład: ponura aleja Kwiatowa, likwidacja działek na ul. Przestrzennej- stadionu i tak tam nie będzie, teren podmokły... Teraz trzeba znów coś spiep...yć...
2017-04-25 21:00:05
Aleksandra
Zanim coś się napisze warto sprawdzić . Umowa wygasa w dniu 31 maja , nikt jej nie wypowiada. Ma być ogłoszony przetarg na dzierżawę , jaka jest przeszkoda by dotychczasowi dzierżawcy do niego stanęli ? Marina nie stanowi własności dotychczasowych dzierżawców
2017-04-23 14:42:43
gosc
@obiektywna_ prawda akurat komuna wróciła .... a co maja wspolnego z tym armatorzy? przeciez tam wszystkie miejsca co roku sa wykupione i oplacone w tej marinie ktora przynosi zyski i moze dzialac tak jak do tej pory,marina nie ma wplywu na wyposazenie jachtow, za to odpowiada armator .problelem jest to ze ktos sobie szuka nowych stolkow bo podobno kadencja im sie konczy a tam wybory co 4 lata.
2017-04-22 08:36:54
obiektywna_ prawda
Jest kapitalizm ! Komuna upadła i wszystko się rządzi prawami rynku ! Zapomniało o tym towarzystwo byłych NRD-owców z FDJ-tu i innych takich ..... oraz różowi (SLD) biznesmeni na tych jachtach, często bez atestu sprzętu, atestu kapoków, itp. Jesteś amatorem, posiadasz jacht, to i musisz mieć kasę na opłaty postojowe, dzierżawy i inne. A nie udawać milionerów popijając na tych łódkach tanie wino i kiepskie piwo. Tyle w temacie ! :)
2017-04-21 23:27:48
gosc
Łapy precz politykom od Mariny !!!!zgłoscie to gdzieś wyżej, może lokalni politycy i urząd miasta się tym zainteresuje czy jak zwyklę nic nie moga ?a co bedzie w miejscu mariny-inna marina? czy jakies apartamentowce dla chinczykow? jak tak to ktos to powinien zgłosic do prokuratury czy to jest zgodne z prawem,to działanie na szkodę miasta i mieczkanców