niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > W końcu ruszył

W końcu ruszył

W końcu ruszył
Data publikacji: 2016-08-07 16:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:52
Wywietleń: 1017 147479

Do 11 sierpnia mogą składać swoje oferty chętni na wykonanie prac modernizacyjnych lewego skrzydła szczecińskiego magistratu. Plany remontu obejmują przeniesienie obecnej Sali Rady Miasta do pomieszczeń po byłej filharmonii, co pozwoli na utworzenia w przyszłości nowej sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego.

Pomieszczenia dotychczas wykorzystywane przez  muzyków zostaną przystosowane na potrzeby Rady Miasta. Dotychczasowa sala koncertowa stanie się salą sesyjną. Będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców. W jej bezpośrednim sąsiedztwie powstaną pomieszczenia Biura Rady Miasta.  Dostęp dla osób niepełnosprawnych zapewniony zostanie przez windę, obsługującą trzy kondygnacje.

 - Sala sesyjna będzie wyposażona w nowoczesne urządzenia, w tym m.in. w inteligentnie sterujące oświetleniem - w sali sesyjnej, sali konferencyjnej, sali komisji, na korytarzach. Dzięki temu brak osób w danej strefie skutkować będzie obniżeniem natężenia oświetlenia, a w ostateczności jego wyłączeniem. Poza tym intensywność światła także zależna będzie od natężenia  oświetlenia naturalnego, docierającego z zewnątrz. W pomieszczeniach zastosowane będzie oświetlenie LED obniżające koszty zużycia energii elektrycznej - informuje Magdalena Strózik z Centrum Informacji Miejskiej szczecińskiego magistratu.

 Po zakończeniu pierwszego etapu remontu lewej części budynku magistratu, kolejnym krokiem będzie stworzenie sali ślubów USC. Inwestycja połączona będzie z rewitalizacją ogrodu przylegającego do budynku, aby mogły się w nim odbywać ceremonie plenerowe. Sala będzie m.in. dysponowała większą ilością miejsc dla gości weselnych. Aktualnie USC organizuje śluby w pomieszczeniach wynajmowanych od Zamku Książąt Pomorskich. 

Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie robót pierwszego etapu planowane jest do końca 2017 roku

(dar)

Fot. R.STACHNIK (arch.)
 

Komentarze

Inteligentne sterowanie oświetleniem
Ile to kosztuje i po ilu latach się zwróci?
2016-08-08 00:04:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi