środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > W imię zasad

W imię zasad

W imię zasad
Data publikacji: 2017-07-26 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:36
Wywietleń: 626 278727

Protestują, aby zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt. Stają w obronie dobrostanu również tych idących na rzeź. Apelują o bojkotowanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Tym razem postanowili zwrócić uwagę opinii publicznej na brak reakcji inspektorów weterynarii na bicie i znęcanie się nad zwierzętami w „Rzeźni Szczecin".

Kopanie, bicie poganiaczami, ciągnięcie za nogi skrępowane łańcuchem - to tylko niektóre z drastycznych obrazów znęcania się nad zwierzętami, zarejestrowanych na nagraniach wideoraportu pt. „Rzeźnia w Szczecinie", jaki przygotowali aktywiści Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Dokument obrazujący dramat zwierząt rozgrywający się przy ul. Pomorskiej, w rzeźni Agryf należącej do firmy Animex, znalazł swój finał w prokuraturze.

Jednak obrońcy praw zwierząt nie odpuszczają. Znów protestują. Tym razem, aby zwrócić uwagę na…

- Brak reakcji inspektorów weterynarii na bicie i znęcanie się nad zwierzętami w rzeźni Agryfu oraz na bagatelizowanie tego faktu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczecinie, który oglądając materiały ze śledztwa w rzeźni, komentował na telewizyjnej antenie: „To jest rzeźnia. To jest masowy przywóz. Takie incydenty zdarzają się i zdarzać się będą. Tam jest codziennie nadzór, stali lekarze”. Protest jest również naszą reakcją sprzeciwu wobec pracy inspektorów weterynarii, którzy pozwalają na przemoc! - komentował Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA!

Dlatego obrońcy praw zwierząt tym razem na miejsce manifestacji wybrali zbieg al. Wojska Polskiego oraz ul. Ostrawickiej, w którego sąsiedztwie (ul. Orląt Lwowskich) znajduje się siedziba Inspekcji Weterynaryjnej - Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie. Protest odbył się w środę (26 bm.), mimo deszczu, zyskując jednak - jak widać - dość awangardowe poparcie społeczne. Do protestujących nie wyszedł żaden z pracowników IW.

(an)

Fot. Dariusz Gorajski

Według obrońców praw zwierząt, trzoda trafiająca do szczecińskiej rzeźni Agryfu była traktowana koszmarnie. W wideoraporcie - 13 sesjach dokumentacyjnych z ubiegłego i bieżącego roku - zarejestrowali m.in. ciągnięcie osłabionych świń za nogi za pomocą łańcucha, bicie zwierząt poganiaczami (niektóre uszkodzone, co mogło dodatkowo ranić), kopanie ich, uderzanie i dźganie przez kraty w ciężarówce, używanie wózka służącego do przewożenia martwych zwierząt do transportu świń niezdolnych do chodzenia o własnych siłach. Każdego dnia na miejscu byli pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej, którzy nie reagowali na brutalne traktowanie zwierząt.

W imię zasad W imię zasad

Komentarze

@STOP RZEŹNIĄ
Wyjaśniam: Są kraje, w których jada się i pieski. Nam jednak bardziej smakują świnki dlatego je jemy. Na co dzień! Wiadomość od profesora Miodka: Słownik ortograficzny języka polskiego dziś wysyłamy do internauty "STOP RZEŹNIĄ" na adres Inicjatywy Basta.
2017-07-28 00:16:32
STOP RZEŹNIĄ
STOP Z OKRUCIEŃSTWEM ! STOP Z RZEŹNIAMI ! Nie umiecie przeżyć skur***** bez kawałka mięsa ? Jesteście tak tępi i jecie to mięso i jecie a potem kur** macie nadwagę potem same grubasy uganiają się po ulicach. CZYM SIĘ RÓŻNI ŚWINIA OD PSA CO ? Też ma uczucia,też czuję a mądrzejsza jest od nie jednego z Was ! Wykażcie chociaż trochę rozumu i skączcie z tym ! Dla Was to nic takiego a dla nich to walka o życie,które wiodą w jakiś chlewach,a następnie je kończą w rzeźni ! Słońce mają okazje zobaczyć tylko w drodze po śmierć ! To co opowiadacie swoim dziecią o szczęśliwych świnkach,kurach,krówkach to BUJDY pokażcie im prawdziwe sceny z ich życia ! Czemu tego nie robicie ? Bo chcecie przed tym uciec,chcecie żeby to co dzieje się za ścianami rzeźni nigdy nie wyszło na jaw ! Błagam Was żyjemy w XXI w. skończmy z tym okrucieństwem !
2017-07-27 08:58:24
Krzysio
Ta z pierwszego planu wygląda jak zmokła kura... ale ja nie o tym, gdzie ta ładna blondyna? Zabierajcie ją następnym razem, przynajmniej jest na co popatrzeć :P
2017-07-27 08:29:54
VIVA BASTA !
PRZYPOMINAJ TAKŻE, ŻE DOKUMENTUJĄ PRZESTĘPSTWA POPEŁNIANE NA ZWIERZĘTACH NP W WITKOWIE! PROTESTUJĄ OD LAT I TO W RÓŻNYCH SPRAWACH DOTYCZĄCYCH ZWIERZĄT I LUDZI. DZIĘKI TEMU DO WIELU COŚ DOCIERA, I TO JEST KONKRET PROSZĘ PAŃSTWA. WNIOSEK: BEZDUSZNE SĄ TAKIE KOMENTARZE JAK WYŻEJ. WSTYDŹ SIĘ!
2017-07-26 20:31:41
grimes
Gromadzenie materiału przez dłuższy czas miało na celu wyłączyć podejrzenie o incydentalność tego typu praktyk katowania zwierząt. Okazuje się, że tego typu traktowanie czujących istot jest na porządku dziennym. Zapewne filmowanie i obserwowanie takiej bezduszności jest trudne ale wymagała tego sprawa ponieważ ulubionym argumentem producentów i organów nadzorujących jest właśnie mówienie o incydentach, tu ten argument został wytrącony. Rzucanie kamieniami w rzeźnie niczego nie da, dokumentowanie i pokazywanie ludziom bestialstwa względem zwierząt może wpłynąć na ich decyzję o wspieraniu istnienia tego typu miejsc (spożywanie mięsa to tworzenie zapotrzebowania na takie miejsca jak ubojnie). Tu nie ma bicia piany, jest ukazywanie prawdy. Ale żeby to zrozumieć trzeba ruszyć głową, a ta, jak widać, służy niektórym jedynie do wprowadzania weń jedzenia. A, wszyscy protestujący to osoby pracujące zawodowo bądź uczące się. Nie szukaj nikomu zajęcia, tym bardziej, że wylewanie żółci w komentarzach to zajęcie dość haniebne.
2017-07-26 20:18:31
Mani
To jest jedna wielka porażka. Proponuję zacząć pomagać zwierzętom w schroniskach, bezdomnym a nie lans.
2017-07-26 19:38:33
Uważam, że równie duży rozgłos powinno się nadawać ODKOMARZANIU.
To zbrodnia na przyrodzie. Czy są naiwni, którzy wierzą, że zabija się tylko komary? ZABIJA SIĘ WSZYSTKIE OWADY.Owady wymordowane w 80% ze stanu sprzed 50 lat. Róbcie coś, nie pozwalajmy.
2017-07-26 18:10:18
Dobry Duch Jan Jerzy
Pelne poparcie z sercem i rozumumem :) okrutna pogoda na akcje ale cel wazny ! Uczcie sie byc ludzmi wrazliwymi, pan z wami ;)
2017-07-26 16:41:21
OK.2010
BEZROBOTNI stoją znużeni jak mopsy.
2017-07-26 16:29:20
,.
W imię zasad.....sk*******.
2017-07-26 16:09:50
Przypominam!
To ci, którzy przez wiele miesięcy bezdusznie zbierali dokumentacje nie reagując na cierpienie zwierząt po to, by po kilku miesiącach przystąpić do bicia piany. Wniosek: Liczy się dokumentacja do bicia piany, a nie cierpienie zwierząt.
2017-07-26 16:04:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi