niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > W e-IC bilet na podróż z przesiadką

W e-IC bilet na podróż z przesiadką

W e-IC bilet na podróż z przesiadką
Data publikacji: 2017-11-22 22:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 16:30
Wywietleń: 542 302123

Podróżni za pośrednictwem strony intercity.pl mogą już kupić bilety na połączenia z jedną przesiadką. Przewoźnik skrócił też nocną przerwę technologiczną w systemie e-IC.

Bilety online cieszą się dużym powodzeniem. Od stycznia do końca października br. ponad 40 proc. pasażerów kupiło bilet za pośrednictwem strony intercity.pl lub aplikacji IC Mobile Navigator. Stąd, po wprowadzeniu biletów z różnymi zniżkami w jednej transakcji, w internetowym systemie sprzedaży pojawiła się kolejna funkcja. Za pośrednictwem strony intercity.pl podróżni mogą teraz kupić bilety na przejazdy z przesiadką.

Bilet internetowy można nabyć na przejazd dwoma pociągami spółki PKP IC w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. Łącznie z nim można kupić bilet na przewóz rzeczy, roweru, psa. W wypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 minut, system wyświetli użytkownikowi o tym komunikat ostrzegawczy. Podróż z przesiadką może trwać maksymalnie 24 godziny na trasie nieprzekraczającej 1400 km i nie krótszej niż 20 km. Przejazd musi się odbywać na łączących się ze sobą odcinkach: maksymalnie dwoma pociągami tej samej lub różnych kategorii, wyłącznie w wagonie z miejscami do siedzenia (bez przedziałów menedżerskich), bez zmiany klasy wagonu. Wymiany lub zwroty biletów są możliwe tylko w razie rezygnacji z całej podróży.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów jest skrócenie przerwy technologicznej w internetowym systemie sprzedaży. Trwa ona teraz od godz. 23:45 do godz. 00:30, czyli o połowę krócej niż dotąd.

(mag)

 Fot. PKP IC

Komentarze

nie mogą
radzę sprawdzić działanie tego systemu przed publikacją artykułu...
2017-11-23 10:49:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską