sobota, 19 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > VIP-y w aucie i samolocie

VIP-y w aucie i samolocie

VIP-y w aucie i samolocie
Data publikacji: 2017-02-13 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:10
Wywietleń: 175 214832

- To, co robi opozycja w sprawie wypadku premier Beaty Szydło, jest haniebne - mówi poseł Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja domaga się m.in. głowy szefa MSWiA.

Zdaniem przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej Michała Jacha, Biuro Ochrony Rządu zostało w ostatnich latach doprowadzone stanu fatalnego. Polityk krytycznie ocenia byłego szefa jednostki generała Janickiego. - Sami borowcy nazywają go furmanem w samochodzie. Niestety BOR nie funkcjonuje dziś najlepiej - mówi Jach.

Poseł PiS broni jednak obecnego ministra resortu spraw wewnętrznych, któremu podlega BOR.

- Minister Błaszczak od początku, kiedy jest na stanowisku, próbuje ratować sytuację. Ale jak widać potrzebne są radykalne cięcia. Niezbędne są zmiany strukturalne i organizacyjne - BOR potrzebuje głębokiej reformy - dodaje polityk PiS.

Czy BOR powinien podlegać ministrowi obrony narodowej?

- Nie potrafię teraz na to odpowiedzieć. To jest kwestia do dyskusji - mówi Michał Jach.

Dodajmy, że dziś pod MON podlega transport lotniczy VIP-ów. Bezpośrednio zajmuje się tym 1. Baza Lotnictwa Transportowego. Obecnie najważniejsze głowy w Polsce podróżują wyczarterowanymi samolotami LOT. Ale już niedługo Polska będzie mieć własne samoloty do przewozu najważniejszych osób w państwie.

Przypomnijmy, że Biuro Ochrony Rządu ochrania najważniejsze głowy w państwie i dba o ich transport samochodowy. Kilka dni temu kolumna przewożąca premier Beatę Szydło miała wypadek, a szefowa rządu trafiła do szpitala.  ©℗

(masz)

Na zdjęciu: poseł Michał Jach

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

ob
kiedy te niedorajdy POzwola odbudowywac nasz kraj bez debilnego usmiechu POjej pprowodyra
2017-02-14 05:56:43
Nie badzmy "Naiwni"...
Nic nowego ! PO 25.10.2015 roku... "Licho" dalej nie spi i zapewne dlugo jeszcze "nie zasnie" !!
2017-02-13 23:05:39
Pikuś
PIS wdraża nowy program rządowy Laweta+
2017-02-13 22:51:09
VIP -- Very Impotent Person.
.
2017-02-13 21:26:32
abc
Wielbladami ich wozic ,audi ktore kosztowalo 2,5 mln zl, idzie do kasacji , oj dobra zmiana tanie panstwo.
2017-02-13 19:31:46
Krzysztof
Wpisy przeciwników PIS świadczą o : 1/ wybitnej inteligencji 2/ wielkiej przenikliwości społecznej ? 3/ o zatroskaniu obywateli o los ojczyzny ? 4/ o nienawiści do reszty , która nie jest z nami ? / Przeraża nienawiść przeciwników - gottowi się cieszyć ze śmierci oponentów / wrogów - prościej się chyba nie da ! / Oby Wasi faworyci nie spadli na glebę jak TU-134 ! Tyle ,że wtedy też będzie winien Kaczor .
2017-02-13 18:54:24
Rydz nieśmigły
A nie łatwiej BOR zawierzyć Matce Boskiej Smoleńskiej? I po problemie, będzie eden.
2017-02-13 18:16:01
Pieczarka
Ale. żeby w dzień miesiecznicy wjechać w drzewo? Dobrze ,że nie była to brzoza
2017-02-13 17:53:00
JaKto
Usuniety i brak mojego wpisu świadczy o tym jak Wielkim a może j Większym sympatykiem PO jest red. moderator nanipulator pozostajacy na poniedziałkowym Kurierowym dyżurze.
2017-02-13 17:47:56
JaKto
Panie Pośle przypominam Panu,że w walce z dobrze ubraną i zorganizowaną grupą przstępcow w garniturach demokratyvznie wybrana władza używała zawsze zrehabilitowaną AMNESTIĄ grupę podpadziochów obeznanych z ukrytym kryminogennym złem bo my uczciwi ludzie umiemy tylko pracować.A więc czekam na AMNESTIĘ,wolne cele dla nowych....i oddziały Eliota Nessa walczące z politycznymi gangami-selavi panie Pośle.Jesteśmy zbyt słabi i jest nas za mało.
2017-02-13 17:21:44
Bro
W Budzie Ruskiej był już pokaż umiejętności borowików, więc co tu komentować.
2017-02-13 16:46:55
Niepokorny
W odbudowie zrujnowanego państwa będzie jeszcze wiele przeszkód i zajmie to środowiskom patriotycznym jeszcze sporo lat, o ile nie pokoleń. Zamachy na pana ministra Macierewicza, a teraz na panią Premier w Oświęcimiu, są tylko elementami wojny totalnej odsuniętych od koryta.
2017-02-13 16:20:11