wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Uwaga! Może powiać

Uwaga! Może powiać

Uwaga! Może powiać
Data publikacji: 2015-11-07 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 187 36135

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia na obszarze województwa zachodniopomorskiego silnego wiatru. Wiać może od północy do godz. 18 w niedzielę, 8 bm.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, nad morzem w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego-zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc., a stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali szacowany jest na 1.

W związku z powyższym, zaleca się m.in. obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu, zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna i drzwi balkonowe, zabrać z balkonów i parapetów wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. kierowcy nie powinni także parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi