piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny

Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny

Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny
Data publikacji: 2015-08-03 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:23
Wywietleń: 1588 7559

Nawet do końca tego tygodnia może potrwać usuwanie trzynastu pustych cystern pociągu ORLEN Koltrans, które w niedzielę po południu wykoleiły się na torach pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście. Co najmniej do czwartku kursowanie pociągów  na trasie Szczecin – Świnoujście odbywać się będzie z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. 

- Usuwanie wywróconych  cystern i naprawa toru w tej chwili szacowane jest na 3 – 4 dni, jednak dopiero podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i rzeczywisty czas naprawy. Służby techniczne działają na miejscu bez przerwy. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Jak podaje, pasażerów  PKP Intercity wyjeżdżających ze Świnoujścia i Międzyzdrojów zastępcza komunikacja autobusowa dowiezie  do Wysokiej Kamieńskiej, gdzie czekać będą  pociągi. Ze Szczecina w  kierunku Świnoujścia pociągi będą dojeżdżać do Wysokiej Kamieńskiej i dalej autobusy.  Podróżujących Przewozami Regionalnymi zastępcza komunikacja autobusowa ze Świnoujścia  dowiezie do Warnowa, a dalej pociągi. Podobnie od Szczecina do Warnowa pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy. Utrudnienia  powodują wydłużenie czasu przejazdu. Dla pociągów regionalnych ok. 30 min.

- Dla podróżnych wprowadzono dodatkowe komunikaty na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny  konduktorskie – dodaje M. Siemieniec, przepraszając pasażerów za utrudnienia. 

W poniedziałek na dworcu w Międzyzdrojach sytuacja wydaje się opanowana. Podróżni są podenerwowani utrudnieniami, ale pierwsze emocje już opadły. Nie narzekają też na brak informacji. – Najtrudniej było w niedzielę wieczorem  tuż po wypadku,  kiedy działania przewoźników nie były jeszcze do końca skoordynowane. Aktualnie autokary podstawiane przez PKP w godzinach odjazdów pociągów zabierają oczekujących na bieżąco. Przyjeżdża tu nawet od trzech do pięciu autokarów, tak by pomieścić wszystkich - relacjonuje Bogusława Warczygłowa z PKS Kamień Pomorski, obsługująca regularną linię sezonową, rozwożącą (niezależnie od wypadku)  pasażerów od dworca PKP w kierunku miejscowości nadmorskich: od Rewala po Pogorzelicę. Po niedzielnej wywrotce cystern pasażerowie często zwracają się do niej po pomoc i informację.

Tekst i fot. M. Aftewicz

Na zdjęciu: w poniedziałek na dworcu PKP  w Międzyzdrojach autokary podstawiane przez koleje w godzinach odjazdów pociągów zabierają oczekujących na bieżąco. Utrudnienia w podróży mogą potrwać co najmniej do czwartku.

Komentarze

2Koksu...
Dobrze,że PiSdzielcy nie rządzili, bo teraz premierem byłby jakiś prałat a bi skop -przezydentem. Sejm obsadzony byłby kapucynami, bernardynami i innymi boromeuszkami!!!
2015-08-04 09:32:35
ckm
naprawa torów 4 dni! w takim tempie nie dogonimy europy.
2015-08-03 20:43:04
wybitni z eksploatacji tej firmy
wiadomości z jedenj ze stacji radiowych podały że ludzie koczuja w Miedzyzdrojach. najwazniejsze jest że odpowiadzialny komisdarz ludowy i ten od nieróbstawa z ekspolatacji milcvza. To burderland pod zarządem obecnych nierobów z POkrecimy
2015-08-03 18:05:11
Sebastian
Mam nadzieje, że taka sytuacja potrwa jeszcze trochę, bo chciałbym zobaczyć jak Ewka Kopacz wraz z obwoźnym cyrkiem przesiada się w Warnowie do starego sztrucla i pędzi do Świnoujścia :)
2015-08-03 16:03:44
Koksu
Do SromotnikBezwstydny Weź się trollu POwski ogarnij. Pis nie rządzi od 8 lat. Co zrobiło twoje wspaniałe PO przez 8 lat dla naszego regionu? Nic! Słownie zero! Po tej władzy nikt poza tymi co sa przy korycie płakać nie będzie!
2015-08-03 15:50:42
ADAMS
Magistrala jak pisze @SromotnikBezwstydny nie remontowana, S3 do Świnoujścia nie będzie bo kasa jak była to POszła na obwodnicę Warszawki. S3 do Świnoujścia nie będzie ale znajdzie się kasa na S6 z Gdanska do Brukseli no bo jak by inaczej. Tunelu do Świnoujścia nie będzie ale już gotowy tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku jak mówią nie potrzebny ale od przybytku głowa nie boli. Może znacie spore a w okresie letnim duże miasto nad Wisłą gdzie codziennie do pracy przeprawiasz się promem? Można jeszcze dodać że 25 października wybory. Nie zapomnijcie.
2015-08-03 15:00:37
SromotnikBezwstydny
Nadodrzańska Magistrala Węglowa jak i kolej do Świnoujścia - nie remontowane od czasu E.Gierka... Szczęście,że cysterny były puste... Przez Szczecin też jadą non stop cysterny i TIRy z chemią do ZCh w Policach... O moście w okolicach Świętej do Polic i obwodnicy Szczecina żaden PiSdzielec nie wspomina tylko pomniki dla kaczyzmu i stadiony chcą budować! Taka jest ideologia PiSdzielców !!! A katastrofy z pełnymi cysternami pędzą przez środek miasta w dzień i w nocy...
2015-08-03 14:19:48
SromotnikBezwstydny
Nadodrzańska Magistrala Węglowa jak i kolej do Świnoujścia - nie remontowane od czasu E.Gierka... Szczęście,że cysterny były puste... Przez Szczecin też jadą non stop cysterny i TIRy z chemią do ZCh w Policach... O moście w okolicach Świętej do Polic i obwodnicy Szczecina żaden PiSdzielec nie wspomina tylko pomniki dla kaczyzmu i stadiony chcą budować! Taka jest ideologia PiSdzielców !!! A katastrofy z pełnymi cysternami pędzą przez środek miasta w dzień i w nocy...
2015-08-03 14:19:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi