wtorek, 20 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny

Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny

Utrudnienia w podróży. Usuwają cysterny
Data publikacji: 2015-08-03 13:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:09
Wywietleń: 1682 7559

Nawet do końca tego tygodnia może potrwać usuwanie trzynastu pustych cystern pociągu ORLEN Koltrans, które w niedzielę po południu wykoleiły się na torach pomiędzy Warnowem a Lubiewem na trasie Wolin – Świnoujście. Co najmniej do czwartku kursowanie pociągów  na trasie Szczecin – Świnoujście odbywać się będzie z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej. 

- Usuwanie wywróconych  cystern i naprawa toru w tej chwili szacowane jest na 3 – 4 dni, jednak dopiero podniesienie wagonów pozwoli ocenić stan toru i rzeczywisty czas naprawy. Służby techniczne działają na miejscu bez przerwy. Położenie toru w głębokim przekopie utrudnia pracę sprzętu i wymaga precyzyjnych działań ekipy technicznej – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Jak podaje, pasażerów  PKP Intercity wyjeżdżających ze Świnoujścia i Międzyzdrojów zastępcza komunikacja autobusowa dowiezie  do Wysokiej Kamieńskiej, gdzie czekać będą  pociągi. Ze Szczecina w  kierunku Świnoujścia pociągi będą dojeżdżać do Wysokiej Kamieńskiej i dalej autobusy.  Podróżujących Przewozami Regionalnymi zastępcza komunikacja autobusowa ze Świnoujścia  dowiezie do Warnowa, a dalej pociągi. Podobnie od Szczecina do Warnowa pociągi, a z Warnowa do Świnoujścia autobusy. Utrudnienia  powodują wydłużenie czasu przejazdu. Dla pociągów regionalnych ok. 30 min.

- Dla podróżnych wprowadzono dodatkowe komunikaty na stacjach i przystankach. O zmianach w komunikacji informują pasażerów drużyny  konduktorskie – dodaje M. Siemieniec, przepraszając pasażerów za utrudnienia. 

W poniedziałek na dworcu w Międzyzdrojach sytuacja wydaje się opanowana. Podróżni są podenerwowani utrudnieniami, ale pierwsze emocje już opadły. Nie narzekają też na brak informacji. – Najtrudniej było w niedzielę wieczorem  tuż po wypadku,  kiedy działania przewoźników nie były jeszcze do końca skoordynowane. Aktualnie autokary podstawiane przez PKP w godzinach odjazdów pociągów zabierają oczekujących na bieżąco. Przyjeżdża tu nawet od trzech do pięciu autokarów, tak by pomieścić wszystkich - relacjonuje Bogusława Warczygłowa z PKS Kamień Pomorski, obsługująca regularną linię sezonową, rozwożącą (niezależnie od wypadku)  pasażerów od dworca PKP w kierunku miejscowości nadmorskich: od Rewala po Pogorzelicę. Po niedzielnej wywrotce cystern pasażerowie często zwracają się do niej po pomoc i informację.

Tekst i fot. M. Aftewicz

Na zdjęciu: w poniedziałek na dworcu PKP  w Międzyzdrojach autokary podstawiane przez koleje w godzinach odjazdów pociągów zabierają oczekujących na bieżąco. Utrudnienia w podróży mogą potrwać co najmniej do czwartku.

Komentarze

2Koksu...
Dobrze,że PiSdzielcy nie rządzili, bo teraz premierem byłby jakiś prałat a bi skop -przezydentem. Sejm obsadzony byłby kapucynami, bernardynami i innymi boromeuszkami!!!
2015-08-04 09:32:35
ckm
naprawa torów 4 dni! w takim tempie nie dogonimy europy.
2015-08-03 20:43:04
wybitni z eksploatacji tej firmy
wiadomości z jedenj ze stacji radiowych podały że ludzie koczuja w Miedzyzdrojach. najwazniejsze jest że odpowiadzialny komisdarz ludowy i ten od nieróbstawa z ekspolatacji milcvza. To burderland pod zarządem obecnych nierobów z POkrecimy
2015-08-03 18:05:11
Sebastian
Mam nadzieje, że taka sytuacja potrwa jeszcze trochę, bo chciałbym zobaczyć jak Ewka Kopacz wraz z obwoźnym cyrkiem przesiada się w Warnowie do starego sztrucla i pędzi do Świnoujścia :)
2015-08-03 16:03:44
Koksu
Do SromotnikBezwstydny Weź się trollu POwski ogarnij. Pis nie rządzi od 8 lat. Co zrobiło twoje wspaniałe PO przez 8 lat dla naszego regionu? Nic! Słownie zero! Po tej władzy nikt poza tymi co sa przy korycie płakać nie będzie!
2015-08-03 15:50:42
ADAMS
Magistrala jak pisze @SromotnikBezwstydny nie remontowana, S3 do Świnoujścia nie będzie bo kasa jak była to POszła na obwodnicę Warszawki. S3 do Świnoujścia nie będzie ale znajdzie się kasa na S6 z Gdanska do Brukseli no bo jak by inaczej. Tunelu do Świnoujścia nie będzie ale już gotowy tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku jak mówią nie potrzebny ale od przybytku głowa nie boli. Może znacie spore a w okresie letnim duże miasto nad Wisłą gdzie codziennie do pracy przeprawiasz się promem? Można jeszcze dodać że 25 października wybory. Nie zapomnijcie.
2015-08-03 15:00:37
SromotnikBezwstydny
Nadodrzańska Magistrala Węglowa jak i kolej do Świnoujścia - nie remontowane od czasu E.Gierka... Szczęście,że cysterny były puste... Przez Szczecin też jadą non stop cysterny i TIRy z chemią do ZCh w Policach... O moście w okolicach Świętej do Polic i obwodnicy Szczecina żaden PiSdzielec nie wspomina tylko pomniki dla kaczyzmu i stadiony chcą budować! Taka jest ideologia PiSdzielców !!! A katastrofy z pełnymi cysternami pędzą przez środek miasta w dzień i w nocy...
2015-08-03 14:19:48
SromotnikBezwstydny
Nadodrzańska Magistrala Węglowa jak i kolej do Świnoujścia - nie remontowane od czasu E.Gierka... Szczęście,że cysterny były puste... Przez Szczecin też jadą non stop cysterny i TIRy z chemią do ZCh w Policach... O moście w okolicach Świętej do Polic i obwodnicy Szczecina żaden PiSdzielec nie wspomina tylko pomniki dla kaczyzmu i stadiony chcą budować! Taka jest ideologia PiSdzielców !!! A katastrofy z pełnymi cysternami pędzą przez środek miasta w dzień i w nocy...
2015-08-03 14:19:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy