sobota, 17 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Urzędnikom, seniorom, niepełnosprawnym...

Urzędnikom, seniorom, niepełnosprawnym...

Urzędnikom, seniorom, niepełnosprawnym...
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:05
Wywietleń: 248 3074

Police. Osoby niepełnosprawne z powiatu polickiego będą mogły skorzystać z dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych. Niektórzy urzędnicy i pracownicy obsługi będą więcej zarabiać. Być może w Policach powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów. Ważne zmiany w budżecie akceptowali wczoraj radni powiatu polickiego.
Na podwyżki płac, od lipca tego roku, mogą liczyć pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Policach i pracownicy obsługi placówek oświatowych.
- Zdecydowaliśmy, że niezbędne są regulacje w zakresie płac - tłumaczyła Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego. - Po pierwsze w Powiatowym Urzędzie Pracy, i na to przeznaczamy ponad 34 tys. zł. To regulacja bardzo mocno uzasadniona, bo średnio wynosi 10 procent płacy zasadniczej, a wynagrodzenia tych urzędników znacznie odbiegają od wynagrodzeń pracowników administracji w innych placówkach. Podobnie jest w trzech placówkach oświatowych: Zesole Szkół, SOSW nr 1 i MOW w Trzebieży, gdzie pensja zasadnicza (razem z premią) nie wynosiła nawet 1750 złotych, czyli kwoty określanej jako minimalna stawka wynagrodzenia.
Zarząd powiatu przeznaczył też 70 tys. złotych na dofinansowanie i sfinansowanie pobytów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
- 60 tys. złotych przeznaczymy na dofinansowanie - relacjonowała Beata Chmielewska. - Wyliczyliśmy, że jeżeli zorganizujemy pobyt rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem na przykład w Inowrocławiu, gdzie baza rehabilitacyjna i wypoczynkowa jest bardzo dobrze zorganizowana i nie jest tak drogo jak nad morzem, to będziemy mogli dofinansować turnusy dla około 120 osób, czyli 45 osób niepełnosprawnych z opiekunami i 30 osób niepełnosprawnych bez opiekunów. Pozostałe 10 tysięcy chcemy przeznaczyć na całkowite sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych, dla osób, które nie są w stanie wyasygnować kwoty na dopłatę własną.
Podniesiono też fundusz stypendialny dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatu polickiego - z 5 tys. do 40 tys. złotych.
Powiat zamierza też aplikować o środki na realizację projektu, dzięki któremu powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów.
- Planujemy zlokalizowanie go w budynku po szkole zlikwidowanego SOSW nr 2 - mówiła Beata Chmielewska. - W gminach naszego powiatu jest bardzo dużo osób, które chciałyby skorzystać z takiego wsparcia, Jest ogłoszony program, z którego można zdobyć około 250 tys. złotych dofinansowania. Mamy zamiar taki wniosek złożyć.
W przegłosowanych zmianach budżetowych były też m.in. środki na termomodernizację placówek oświatowych (około 500 tys. zł), dokończenie budowy mieszkań treningowych (50 tys. zł), usuwanie odpadów z pasów drogowych (90 tys. zł). Zmiany te były możliwe m.in. dlatego, że powiat dostał więcej niż przewidywał z opłat za korzystanie ze środowiska (o ponad 766 tys. złotych), kolejną transzę z INTERREGU na realizację projektu związanego z budową hali (ponad 185 tys. zł), rozwiązał rezerwę ogólną (ponad 52 tys. zł) i rezerwy celowe (łącznie na ponad 280 tys. zł).©℗
Agnieszka Spirydowicz

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy