poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Uroczystości w rocznicę katastrofy smoleńskiej

Uroczystości w rocznicę katastrofy smoleńskiej (akt. 1)

Uroczystości w rocznicę katastrofy smoleńskiej
Data publikacji: 2017-04-09 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:25
Wywietleń: 3727 235965

Szczeciński PiS organizuje obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości odbędą się w najbliższy poniedziałek (10 kwietnia).

– Spotykamy się o godzinie 8.41 na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej przy dźwięku syreny alarmowej. Nie chcemy, aby te obchody były pretekstem do jakichś podziałów w społeczeństwie, aby wywoływały jakieś niepokoje. Chcemy po prostu powrócić do atmosfery tamtych kilku dni, kiedy Polacy byli razem, do tego, co połączyło ludzi. W tych uroczystościach, które organizujemy co roku, bierze zazwyczaj udział około stu osób. Nie tylko sympatycy PiS – mówi Marek Duklanowski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Szczecin.

Również w poniedziałek 10 kwietnia w katedrze o godzinie 19 zostanie odprawiona msza w intencji ofiar katastrofy oraz Ojczyzny.

- Z przyczyn kompletnie od nas niezależnych, a wynikających ze specyfiki Wielkiego Tygodnia w katedrze, Msza Święta w intencji Ojczyzny i ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiona zostanie w katedrze o godz. 19, a nie jak wcześniej informowaliśmy o godz. 18 - tłumaczy Marek Duklanowski

– Tego dnia chcemy oddać cześć i szacunek polskim elitom, które zginęły pod Smoleńskiem, a także prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, który zrobił tak wiele na rzecz naszego regionu. Warto o tym pamiętać – dodał Krzysztof Kowalczyk, członek Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

(dar)

Na zdjęciu: Wrak prezydenckiego samolotu Tu-154 na miejscu katastrofy w Smoleńsku.

Fot. PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV

Komentarze

chochoł
Jeżeli lekarz powie, że paranoja to choroba - to od razu oszołomy krzyczą (krzyczom): lewak, ścierwo, agent, nie szanuje zmarłych - a ja tylko mówię, że urojenia trzeba leczyć, a śp. Lech Kaczyński nie był wielkim prezydentem, zresztą nie uważał się za takiego. To jego chory braciszek z płaszczakami, wazelinarstwem i wyznawcami "religii smoleńskiej" - wyczyniają harce nad trumną nieboszczyka.
2017-04-10 11:45:28
ROB
Dlaczego tramwaje jezdza z choragiewkami ??? wszak to jeszcze nie SWIETO NARODOWE.
2017-04-10 10:39:44
antoś piwko
"Lech" jest dobry, ale schłodzony. P.S. - przesadzają z tym "Wielkom Lechem", chciałbym wiedzieć dlaczego napakował tylu generałów na "tylne siedzenie" i czekał na panią G. tak długo aż pogoda się popsuła? Pili "małpki" w przeddzień za długo?
2017-04-10 09:46:31
zed
oszołomstwo smoleńskie znowu wyłazi na ulice
2017-04-10 07:54:48
@154
Jeszcze zablokował likwidacje PŻM . Jak powszechnie wiadomo PO na siłę chciało zniszczyć to przedsiebiorstwo.
2017-04-10 07:44:57
154
"...prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, który zrobił tak wiele na rzecz naszego regionu" a tak konkretnie to co zrobił, (gazoport, ok) ale co jeszcze?
2017-04-09 23:31:16
KzG
TAK - dla nie-Polaków obecność nie jest obowiązkowa - w ogóle nie jest obowiązkowa obecność w Polsce - skoro nie szanuje się ofiar katastrofy -rodaków .
2017-04-09 23:10:34
milo
Kiedyś wszyscy obawiali się 13-nastego, teraz 10-go. Najgorsze, że na siłę wciskają obchody. Jak to się mówi - nic na siłę. Jutro rower, spacer, relax.
2017-04-09 22:59:38
Noname
Czyli każdy kto może przyjeżdża samochodem na rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na godz. 08.41 i potrąbując radośnie umila czas panu Duklanowskiemu i jego akolitom...
2017-04-09 22:54:30
@zxc
Ty lewacka łajzo sam jestes sektą
2017-04-09 22:45:35
o
Lecha Kaczyński to był naprawdę dobry prezydent.
2017-04-09 22:35:15
Udanego PO-wrotu na Kresy...
PO-przez chocby te kilka komentarzy... wyraznie wiedac, jak Komunistyczno PO-stkomunistyczny w roku juz 2017-ym - jest jeszcze Szczecin ! Wstyd na caly Kraj !!
2017-04-09 21:47:20
Do PO-nizszego chochola...
No to czego siedzisz jeszcze w Polsce, jak tak dalej Wschod wychwalasz...? Szerokiej drogi tam... skad przybyles !!
2017-04-09 21:29:05
do: chocoł
Na szczęście obecność nie jest obowiązkowa ;)
2017-04-09 21:24:04
Adaś
Moglibyście się spotkać gdzieś na obrzeżach miasta?
2017-04-09 21:23:05
Miś na Miarę
Dzięki za ostrzeżenie. Wezmę wolne i szczelnie pozamykam okna.
2017-04-09 21:07:20
zxc
Czyli jutro bedzie swieto sekty smolenskiej.
2017-04-09 21:07:09
xyz
Na jutro budzik ustawiam na 8:50 zamiast 8:30 żeby chociaż poranną szopkę przespać.
2017-04-09 21:01:07
@chochoł
Proszę już jakieś KODziarskie ścierwo nadaje!
2017-04-09 20:59:08
ANKA
Duklanowski o czym ty mówisz człowieku. Przez wasze kkamstwa i manipulacje podzieliliscie naród a ty chcesz żeby było jak w 2010. Naiwny jak dziecko!
2017-04-09 20:53:10
chochoł
Wszystko dla prezesa i pod prezesa. Czekam na beatyfikację i ulicę: Bohaterów Obrońców Smoleńska. Sowieci po śmierci Stalina nie urządzali takich "szopek". Normalna Korea i to Północna.
2017-04-09 20:27:36