niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Upał, a pies w aucie

Upał, a pies w aucie

Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:05
Wywietleń: 268 3511

Stargard Szczeciński. Nawet 2 lata więzienia grożą 39-letniemu stargardzianinowi, który podczas upału zostawił w swym aucie psa i udał się na zakupy.

 

Na sklepowym parkingu przy ul. Kościuszki w Stargardzie przechodnie dostrzegli zaparkowanego w pełnym słońcu opla vectrę oraz zamkniętego w nim psa. Natychmiast powiadomili o tym policję. 


– W pojeździe była uchylona na kilka centymetrów przednia szyba od strony kierowcy, ale przywiązany w bagażniku pies wyraźnie nie miał już czym oddychać – informuje podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej KPP. – Zapewne wpływ na to miała temperatura, która na samochodowym termometrze wskazywała ponad trzydzieści pięć stopni Celsjusza. A wewnątrz pojazdu mogło być nawet 90 stopni, co dla pozostawionego w nim zwierzęcia może oznaczać śmierć w męczarniach. 


Famulski dodaje, że policjanci, nie czekając na właścicieli, umiejętnie otworzyli pojazd nie dokonując w nim uszkodzeń i wyciągnęli z niego umęczone zwierzę, które natychmiast przenieśli w zacienione miejsce. Pół godziny później na miejscu pojawili się wywołani przez radiowęzeł właściciele auta, którzy beztrosko robili w tym czasie zakupy.

39-letni właściciel psa nie widział nic złego w swoim zachowaniu, gdyż jak stwierdził, uchylił przednią szybę. Za pozostawienie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, zagrażających zdrowiu i życiu czworonoga, jego właściciel odpowie wkrótce przed sądem.

(gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy