czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Upał, a pies w aucie

Upał, a pies w aucie

Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 226 3511

Stargard Szczeciński. Nawet 2 lata więzienia grożą 39-letniemu stargardzianinowi, który podczas upału zostawił w swym aucie psa i udał się na zakupy.

 

Na sklepowym parkingu przy ul. Kościuszki w Stargardzie przechodnie dostrzegli zaparkowanego w pełnym słońcu opla vectrę oraz zamkniętego w nim psa. Natychmiast powiadomili o tym policję. 


– W pojeździe była uchylona na kilka centymetrów przednia szyba od strony kierowcy, ale przywiązany w bagażniku pies wyraźnie nie miał już czym oddychać – informuje podkom. Łukasz Famulski ze stargardzkiej KPP. – Zapewne wpływ na to miała temperatura, która na samochodowym termometrze wskazywała ponad trzydzieści pięć stopni Celsjusza. A wewnątrz pojazdu mogło być nawet 90 stopni, co dla pozostawionego w nim zwierzęcia może oznaczać śmierć w męczarniach. 


Famulski dodaje, że policjanci, nie czekając na właścicieli, umiejętnie otworzyli pojazd nie dokonując w nim uszkodzeń i wyciągnęli z niego umęczone zwierzę, które natychmiast przenieśli w zacienione miejsce. Pół godziny później na miejscu pojawili się wywołani przez radiowęzeł właściciele auta, którzy beztrosko robili w tym czasie zakupy.

39-letni właściciel psa nie widział nic złego w swoim zachowaniu, gdyż jak stwierdził, uchylił przednią szybę. Za pozostawienie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, zagrażających zdrowiu i życiu czworonoga, jego właściciel odpowie wkrótce przed sądem.

(gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi