środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ulica, której nie ma...

Ulica, której nie ma...

Ulica, której nie ma...
Data publikacji: 2015-12-31 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:13
Wywietleń: 1612 81568

Choć przez lata była, to jednak jej nie ma. Chodzi o ul. Spacerową w Szczecinie, która jesienią po cichutku znikła z map miasta.

Ul. Spacerowa przez wiele lat była przedłużeniem ul. Arkońskiej łącząc się z al. Wojska Polskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Szafera. Była zaznaczona na mapach Szczecina, a tabliczki z nazwą ulicy („Spacerowa") stały na jej krańcach - pozostałością tego jest nazwa przystanku na żądanie autobusu linii 80.

Nasi Czytelnicy zauważyli jednak, że nie ma już ul. Spacerowej w Szczecinie. Z al. Wojska Polskiego krzyżuje się teraz ul. Arkońska. Tabliczka z nową nazwą pojawiła się jesienią przy okazji wymiany starych na nowe, w kolorze ustalonym w ramach Systemu Identyfikacji Miejskiej. A Spacerowa? Ponoć jest gdzieś alejka spacerowa o tej nazwie, gdzieś w Lesie Arkońskim.

(lw)

Fot. R.PAKIESER

Ulica, której nie ma...

Komentarze

Tauri
Ul.Spacerowa,to jedno,a ul.Międzyparkowa to drugie.Google Maps.
2016-01-03 20:41:29
Gość
"to była uliczk azaraz obok schroniska wiądąca w las i kończąca sie gdzieś w okolicy pętli 3 " To jest ul. Międzyparkowa.
2015-12-31 14:32:51
Damian
Nazwy tej ulicy nie zmieniono w tym samym czasie co Autostrady Poznańskiej na Krygiera? Miało to związek z dotacjami na przebudowy... Zdaje się, że sami o tym pisaliście. @spacerowa Uliczka o ktorej piszesz nazywa się Międzyparkowa.
2015-12-31 14:25:21
christoph
Koło schroniska jest międzyparkowa...
2015-12-31 14:23:44
Xav
Jest nawet ślad: 71-373 Szczecin
2015-12-31 13:10:37
Korba
Drogie pismaki pisze się "zniknęła" a nie "znikła". Życzę więcej edukacji w Nowym Roku ;)
2015-12-31 13:09:24
spacerowa
to była uliczk azaraz obok schroniska wiądąca w las i kończąca sie gdzieś w okolicy pętli 3