sobota, 24 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ułatwienia dla cudzoziemców

Ułatwienia dla cudzoziemców

Ułatwienia dla cudzoziemców
Data publikacji: 2018-01-22 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:44
Wywietleń: 848 310133

Napływ pracowników ze Wschodu jest faktem. Na szczecińskich ulicach język ukraiński (rzadziej rosyjski czy białoruski) słychać już niemal na każdym kroku. Przybywający do pracy zatrudnienie znajdują już nie tylko na budowach, ale także w handlu, na stacjach benzynowych, przetwórniach ryb i mięsa, szwalniach, transporcie...

To zjawisko ogólnopolskie. Fala pracowników ze Wschodu stała się więc łakomym kąskiem dla firm i podmiotów, które robią wszystko, by  przyciągnąć ją swoją ofertą. Rosyjskojęzyczne strony internetowe większe firmy prowadziły od lat, równolegle z anglo- i niemieckojęzycznymi. Nowością są strony w języku ukraińskim, ułatwiające wyszukanie połączenia autokarowego, rezerwację biletów czy załatwienie sprawy w banku. Do grona takich firm dołączył Bank Pocztowy.

- Obywatele Ukrainy mogą korzystać z ukraińskojęzycznej wersji strony internetowej Banku - informuje Bartosz Trzciński, rzecznik prasowy firmy. - W kolejnych krokach Bank Pocztowy udostępni obsługę Contact Center w języku ukraińskim oraz zatrudni w wybranych placówkach Doradców Klientów posługujących się, poza językiem polskim, także ukraińskim. Obywatele Ukrainy, których według szacunków legalnie pracuje w Polsce ok. 2 mln, mogą teraz w wygodny sposób, w swoim ojczystym języku, poznać oraz skorzystać z naszej oferty.

- Stawiamy na dostępność, dlatego zależy nam, by klienci z Ukrainy mogli korzystać usług bankowych równie łatwo, jak nasi polscy klienci. Mamy nadzieję, że dzięki uruchomieniu ukraińskojęzycznej wersji strony, docenią wygodę, jaką zapewniają nasze rachunki, karty i produkty oszczędnościowe – dodaje Karolina Stefanowicz, dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Ubezpieczeń.

To kolejne udogodnienie, jakie z myślą o obywatelach Ukrainy przygotował w ostatnim czasie Bank Pocztowy. Wcześniej, w grudniu 2017 r., Bank ograniczył liczbę wymaganych przy otwarciu konta dokumentów jedynie do paszportu. ©℗

ToT

Fot. www.pocztowy.pl/ua/

Ułatwienia dla cudzoziemców

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy