niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ułani świętują

Ułani świętują

Ułani świętują
Data publikacji: 2017-04-28 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:28
Wywietleń: 237 248546

Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich obchodzi swoje 20-lecie. Często możemy ich zobaczyć, gdy konno i w pełnym umundurowaniu przemierzają ulice Szczecina ze swojej Stanicy na Głębokiem na zamek Książąt Pomorskich lub pod Pomnik Czynu Polaków, aby swą obecnością uświetnić uroczystości.

Organizują także konne raidy m.in. Pamięci Września, oraz gonitwy za lisem. W piątek 5 maja uroczystą zbiórką na swojej stanicy inaugurują obchody 20 lecia istnienia klubu. Zbiórka jak i pozostałe uroczystości odbędą się na Stanicy na Głębokiem, do której można dojechać drogą od Głębokiego w kierunku Mierzyna, a gdy się skończy las, w lewo mocno wyboistą drogą do samej Stanicy.
Program pierwszego dnia uroczystości przewiduje jeszcze strzelanie z broni pneumatycznej oraz ognisko.

Wyjątkowo bogaty program przygotowano na sobotę. Odbędą się tego dnia od godz. 10.00 próby ujeżdżania, następnie próby krosowo-parkurowe, a ok. godz. 18.30 - próba władania lancą oraz szablą.

W niedzielę ułani w zwartym szyku konnym pomaszerują ok. godz. 9.00 - 11.00 na Zamek Książąt Pomorskich, a ok. godz. 13 uczestniczyć będą w pokazach w parku Kasprowicza.

Tekst i fot. AG

Na zdjęciu: Wyjątkowo emocjonująca jest gonitwa za lisem. Jesienią ub.r. odbyła się na rozległej polanie za halą widowiskową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi