piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ukraińcy – ilu ich jest?

Ukraińcy – ilu ich jest?

Ukraińcy – ilu ich jest?
Data publikacji: 2017-04-12 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:26
Wywietleń: 1123 237380

Ilu obywateli Ukrainy pracuje w powiecie stargardzkim? Prawdopodobnie nikt nie zna dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Według Powiatowego Urzędu Pracy zarejestrowano ponad 170 oświadczeń pracodawców informujących o tym, że mają zamiar powierzenia wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy.

Najczęściej takie oświadczenie składali przedstawiciele firm branży budowlanej, rolniczej, hotelarskiej, gastronomicznej, transportowej i handlowej.

Wiadomo, ile złożono oświadczeń w sprawie zamiaru zatrudnienia Ukraińców, ale nie wiadomo, ilu z nich rzeczywiście podjęło pracę, legalnie bądź nielegalnie, na czarno. Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej jedna z radnych Mariola Łada-Siwiec (niezależna) powiedziała, że w Stargardzie jest około tysiąca mężczyzn z Ukrainy i bardzo często pracują na czarno. Dane te potwierdził prawnik mający częste kontakty z przedsiębiorstwami różnych branż.

Pewne jest na razie tylko to, że Ukraińcy pracują w powiecie stargardzkim. Czasami, np. w niedzielę, można spotkać w stargardzkich sklepach, zwłaszcza spożywczych, osoby posługujące się językiem rosyjskim lub starających się kontaktować w kasjerkami w języku polskim, mocno go kalecząc. 

Nie słychać, aby ich obecność była źródłem jakichś kłopotów. Co prawda przed wieloma miesiącami w rejonie ul. Szczecińskiej w Stargardzie doszło do bójki pijanych mężczyzn, w tym jednego Ukraińca, ale jak się wydaje, był to incydentalny przypadek. ©℗

(żak)

Na zdjęciu: Ukraińcy są zatrudniani między innymi w sklepach spożywczych – często przy kasie.

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

M.Dem.
Do "tak srednio ...zawsze najlepiej". Prosze Pana/Pani, to nie jest problem wieku czlowieka. To problem sposobu na zycie, wybieranego przez ludzi w roznym wieku. Czyli: co komu pasuje? Potwornosc zachowan codziennych jest w zwiazku z ustawianiem sobie zycia. Takze w pomyslunku dzieci i mlodziezy. "Zycie niepotrzebne" psa, kota, starego czlowieka, zbednego dziecka ... jako motto usprawiedliwiajace laknienie zycia z eksterminacji a nie z pracy. W wywiadzie z Anna Dymna ("INTERIA") ujawniono rozumowanie "ludzi skadinad inteligentnych": czy nie szkoda pieniedzy na ...? To "ojcowie chrzestni" rozumowania dzieci i mlodziezy? Zarazliwego takze dla polskich dzieci i polskiej mlodziezy. A moze szkoda pieniedzy na utrzymywanie zycia tak rozumujacych? To jest naprawde PROBLEM LINII POLITYCZNEJ DLA KSZTALTOWANIA SPOŁECZENSTWA.
2017-04-13 13:32:07
Tak srednio... zawsze najlepiej,
Dzisiejsi mlodzi nic za to nie moga, co dzialo sie wowczas pod Wolyniem... ! Ale trzymanie reki na "Polskim Pulsie Rozwojowo-Gospodarczym"... z pierwszenstwem dla wlasnych Obywateli - powinno mimo wszystko miec miejsce !!
2017-04-13 11:54:52
M.Dem.
Czy nie istnieje problem ukrainski, organizowany odgornie w celu uaktywnienia postaw zlaczonych logicznie z kontynuacja przeszlosci? W najgorszym ze znaczen? Nie chodzi o ludzi, chcacych normalnej pracy. Chodzi o klimat społeczny sprzyjajacy postawom i "pracy" historycznie z okresu tworzacego "wielki glod", Wolyn 1943, itd. Pogoda dla zwyrodnialych postaw społecznych ludzi zlych i glupich nie istnieje do nadal? Gdzie IPN, gdzie zdolnosc wnioskowania w oparciu o doswiadczenia przeszlosci ze strony politykow, chcacych decydowac o naszym losie?
2017-04-13 10:34:38
kpina
Według mnie zgoda na tak duży napływ ukraińców do Polski ich osiedlanie się i prace jest pluciem w twarz osobą które wciąż maja w pamięci Wołyń. O negatywnym wpływie na system płac już nie wspomne bo to oczywiste.
2017-04-13 10:23:59
A co na to Zwiazki Zawodowe i Urzedy Podatkowe...
"Podbijaja" stawki za godzine... a Polacy na bezrobocie ! Lub do ewentualnego "Wyjazdu" bronic Rejonow Doniecka i Luganska... gdzie o Krymie "jak na razie" nie ma co wspominac !!
2017-04-12 23:20:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi