piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ukarali właściciela śmierdzącego gospodarstwa

Ukarali właściciela śmierdzącego gospodarstwa

Ukarali właściciela śmierdzącego gospodarstwa
Data publikacji: 2016-09-09 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 1955 154142

Takiego fetoru strażnicy gminni z Dygowa wcześniej nie czuli. Doświadczyli go podczas wizyty w Dębogardzie. Do wsi wezwali ich mieszkańcy miejscowości, którzy nie mogli już znieść uciążliwego smrodu.

Niczym po nitce do kłębka, za przykrym zapachem do celu trafili mundurowi. Okazało się, że na jednej z posesji magazynowane są na zapas zlewki, którymi karmiono świnie. Jak ustalono, gnijące i fermentujące odpady pokonsumpcyjne pochodziły z kołobrzeskiego ośrodka wypoczynkowego. Swój udział w produkcji fetoru miało także przepełnione szambo. Gromadzone w nim fekalia wylewały się do pobliskiego rowu melioracyjnego.  

Strażnicy ukarali mandatem właściciela posesji i nakazali mu pozbycie się zgromadzonych odpadów poprzez przekazanie ich do utylizacji za pośrednictwem uprawnionego podmiotu. Nieodpowiedzialny gospodarz został także zobowiązany do opróżnienia szamba. Zgodnie z obowiązującymi przepisami powinien to robić za każdym razem, gdy się ono zapełnia, ale nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy.

Mundurowi zapowiedzieli, że gospodarstwo, które prowadziło „ekologiczną” hodowlę zwierząt, będzie od tej pory systematycznie kontrolowane. ©℗

(pw)

Fot. SG w Dygowie

Komentarze

ciekawski
A mandacik to przepraszam bardzo ile wyniósł? 500 zl?
2016-09-09 16:06:26
tylko pytam...
A co na TO służby san-epid powiatowe i wojewódzkie? Resztki pokonsumpcyjne z ośrodka wczasowego do skarmiania w gospodarstwie "ekologicznym"??? Czy to w ramach "dobrej zmiany"znów zaczną chodzić "ekolodzy" po "suchy chleb dla konia"(np.do stajni w Janowie Podl.)??? tylko pytam...
2016-09-09 15:42:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską