czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > „Udostępnić prawy pas ruchu”

„Udostępnić prawy pas ruchu”

„Udostępnić prawy pas ruchu”
Data publikacji: 2016-11-22 18:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:02
Wywietleń: 1344 174473

– Od kilku dni w rejonie skrzyżowania ulic Struga i Gryfińskiej prowadzone są prace drogowe, które w ogromnym zakresie utrudniają ruch pojazdów, skutkiem czego każdego dnia, od rana do późnych godzin wieczornych, tworzy się korek… – napisał do „Kuriera” nasz Czytelnik (dane do wiadomości red.).

– Nitka wyjazdowa z miasta ma trzy pasy ruchu, do wysokości remontowanego odcinka, następnie – na skutek oznakowania – prawy pas zostaje wyłączony z użytkowania, aby umożliwić wjazd pojazdom włączającym się do ruchu z ulicy Gryfińskiej, a jadącym w kierunku Słonecznego – opisuje sytuację w tym rejonie Czytelnik.

Jego zdaniem „dobrze pojęty interes społeczny oraz zdrowy rozsądek nakazuje udostępnić prawy pas ruchu ulicy Struga i nieznacznie utrudnić wjazd z ulicy Gryfińskiej. Dzięki takiej organizacji diametralnie poprawi się przepustowość drogi krajowej nr 10 oraz płynność ruchu w opisywanym miejscu”.

„Z niecierpliwością wypatruję sugerowanych zmian, tym bardziej wskazanych, że praktycznie bezkosztowych!” – dodaje Czytelnik.

Kończy półżartem swoją propozycję zmian: „Liczę, że przedstawiony pomysł nie zburzy wizji zakorkowanego Szczecina”.

Przypomnijmy, że remont tego skrzyżowania rozpoczął się 8 listopada br.

Od środy na ul. Hangarowej został wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu, który potrwa przynajmniej dwa tygodnie. Zawężono tam jezdnię do dwóch pasów ruchu. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego prosi w związku z tym o wybór tras alternatywnych, np. przez ulicę Floriana Krygiera lub przez Dąbie (zjazd z mostu Pionierów w ulicę Eskadrową, a następnie ulicą Przestrzenną w kierunku Gryfińskiej lub Pomorskiej).

(kl)

Komentarze

ja z Dąbia
a te nadal swoje, NA HANGAROWEJ praktycznie NIC SIĘ NIE DZIEJE ale za to na papierze ,,Od środy na ul. Hangarowej został wprowadzony kolejny etap czasowej organizacji ruchu...." tak się buduje Polskę papierową, tak powstają kilometry nowych dróg i autostrad, czekamy jak wkrótce ,,Kurier" napisze że mamy np. nowy most Cłowy, i np; że SST jest naprawdę szybki
2016-11-23 00:06:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje