piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Turystyczna aleja

Turystyczna aleja

Turystyczna aleja
Data publikacji: 2017-06-09 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:32
Wywietleń: 893 268109

W alei kwiatowej na pl. Żołnierza Polskiego w sobotę (10 czerwca) ma być moc atrakcji. Prezentować się tam będzie „Turystyczny Szczecin". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. 

- „Turystyczny Szczecin” to coś więcej niż tylko jedna z imprez na placu Żołnierza - zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki. - Celem spotkania w alei kwiatowej jest wspólne stworzenie interaktywnego wydarzenia, pełnego animacji, pokazującego potencjał turystyczny miasta.

Uczestnicy imprezy w jednym miejscu będą mieli okazję się zaznajomić ze szczecińskimi atrakcjami turystycznymi i utożsamianymi z miastem markami. W imprezie weźmie udział ponad 20 wystawców. Będą wśród nich: TT-Line, Muzeum Narodowe, Botanic Restaurant, Bike Cafe, Stara Rzeźnia, PKS, Lody kręcone, Centrum Żeglarskie, Żegluga Szczecińska, Akademia Sztuki, Muzeum Techniki i Komunikacji, Interglobus Tours, Miejski Ośrodek Kultury, Kids Arena, Opera na Zamku, Centrum Medyczne Olimedica, Stowarzyszenie OFFicyna, Centrum Edukacji i Turystyki Wiking, Wytwórnia Telewizyjno-Filmowa Alfa, Kluboksięgarnia Kulturka oraz Szczecińskie Towarzystwo Kultury. 

W programie spotkania, które się rozpocznie o godz. 11 i potrwa do 17, są m.in. animacje dla dzieci (chodnikowe graffiti, gry, malowanie twarzy, zabawy z wielkimi maskotkami) i projekcja filmów o Szczecinie. Będzie można wziąć udział w grze miejskiej i zajęciach rękodzieła, m.in. zdobienie szczecińskiej ceramiki, wyrób biżuterii, malowanie na tkaninach. A także się spotkać z Małgorzatą Dudą i Michałem Rembasem - autorami publikacji o Szczecinie. 

Podczas imprezy do wygrania będą dwa bilety na koncert Andrei Bocellego podczas sierpniowego finału regat The Tall Ships Races 2017 ! Wystawcy przygotowali dużo rozmaitych niespodzianek i konkursów, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji - partner cyklu Kolorowa Aleja - ufundował wiele nagród. 

Więcej na: www.KolorowaAleja.pl i fb.com/KolorowaAlejaSzczecin.

(mag)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

A !! Ważne !!
Wywiesić tablice dla turystów - Shit Boxes.
2017-06-09 13:54:04
Cyz do tzch skryznek wrzucamy woreczki z psimi fekaliami ?
.
2017-06-09 13:37:08
Obłęd z tą biedną aleją. Do tego złomu, dziadostwa, bezmyślnej scenerii pchać turystów.
OdPOwiedni decydenci leczcie się.
2017-06-09 13:19:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi