środa, 21 marca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Turyści: „Szczecin jest niezwykły"

Turyści: „Szczecin jest niezwykły"

Turyści: „Szczecin jest niezwykły"
Data publikacji: 2015-08-17 18:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:25
Wywietleń: 1250 12469

Co prawda kontuzja nie pozwoliła im na odbycie rowerowej podróży po zachodniopomorskim, ale nic straconego:, obejrzeli Szczecin, których ich zachwycił.

JADWIGA i Tadeusz Piotrowiczowie przyjechali do Szczecina z Wrocławia. Zamierzali zwiedzić miasto, objechać też rowerami m.in. Zalew Szczeciński i inne okolice naszego regionu. Szczecinem zainteresowali się m.in. dzięki artykułowi w „Polityce", kiedy tygodnik przybliżał sylwetki największych polskich miast. 

- Po lekturze artykułu „Niekochane miasto" czytałam różne komentarze na temat Szczecina. Wiele osób twierdziło, że to co zostało w nim napisane nie jest do końca prawdą. Bardzo nas to zaciekawiło i dlatego postanowiliśmy tu przyjechać - tłumaczy wybór kierunku podróży Jadwiga Piotrowicz.

Niestety, kontuzja męża nie pozwoliła im zrealizować rowerowego planu w pełni. Jednak nie ma tego złego, zwiedzili miasto z perspektywy pieszych. Państwo Piotrowiczowie postanowili podzielić się z nami wrażeniami z wizyty: „Szczecin jest niezwykły, brak w nim tendencji do zabudowywania każdego wolnego miejsca, jak to robią we Wrocławiu i przez to jest bardzo przestronne. Filharmonia zasłużyła na nagrodę, zwiedzaliśmy ją z przewodnikiem. Nigdy wcześniej nie zwiedzałam cmentarza, ale Wasz Centralny był tego wart. Szukaliśmy placów Oriona, widzieliśmy obraz Rembrandta w Muzeum Narodowym chwilę przed remontem. Nie udało się nam zobaczyć podziemnej trasy turystycznej z powodu remontu dworca i Opery. Przejechaliśmy się zerówką turystyczną (tramwajem linii zero - przyp. red.)" - pisze pani Jadwiga. 

Turystom spodobało się tutaj na tyle, że w przyszłym roku planują kolejną wyprawę na Pomorze Zachodnie.

- Zalew Szczeciński objedziemy w przyszłym roku i być może dojedziemy do Szczecina rowerami z Kostrzyna nad Odrą - dodaje Jadwiga Piotrowicz.

Szymon WASILEWSKI

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy