sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Trwa remont Wiosennej

Trwa remont Wiosennej [GALERIA]

Trwa remont Wiosennej
Data publikacji: 2016-05-11 14:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:43
Wywietleń: 1784 133050

Od kilku dni trwa remont ulicy Wiosennej na prawobrzeżu Szczecina. Według planów, prace potrwają do 22 września. Od pierwszych godzin zamknięcia arterii widoczne są utrudnienia w ruchu w obszarze skrzyżowania z ul. Struga i Łubinową. Kierowcy szukają innych alternatyw, m.in. na rondzie przy ul. Pomorskiej, gdzie w godzinach szczytu również tworzą się korki.

- Ruch został skierowany na ulicę Gryfińską, od skrzyżowania z zamkniętą ulicą Wiosenną, do skrzyżowania z ulicą Struga, następnie ulicą Struga do Łubinowej - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Planowany objazd do ulicy Jesiennej także będzie poprowadzony ulicą Gryfińską. Odpowiednio oznaczone będą także wjazdy do obiektów handlowych i usługowych.

Przebudowa ul. Wiosennej ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe, a także usprawnić dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga. Trwające właśnie prace to pierwszy etap inwestycji i obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Struga do przejazdu kolejowego. Dalszy, krótszy fragment od torów do ul. Gryfińskiej będzie remontowany w przyszłości (prawdopodobnie w 2017 roku).  W ramach trwającej przebudowy wykonane zostaną dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oraz oświetlenie uliczne. 

(sz)

Na zdj.: Trwa przebudowa ul. Wiosennej.

Fot. Szymon WASILEWSKI

Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej Trwa remont Wiosennej

Komentarze

Szczecinianin od kołyski
Szukanie innych alternatyw...???!!! W szkole podstawowej uczyli mnie co to jest alternatywa. Autor powyższego kawałka - co widać - sadzi się na mądralę, ale nie pojął nawet tego pojęcia. Poza tym, z tych zdjątek wnioskuję, że ta przebudowa ul. Wiosennej nie tyle trwa, co leży odłogiem. Czyżby znowu zlecenie dostał słynny Energopol znany zwłaszcza z "solidności i terminowości realizacji komunalnych inwestycji"? Pytam, bo nie wiem.
2016-05-11 22:41:48
Podatek od hipermarketów
To ile dołożyły się hipermarkety, których klienci głównie generują ruch na tej ulicy?
2016-05-11 15:40:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską