niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Transport na Żądanie. Nowe przystanki

Transport na Żądanie. Nowe przystanki

Transport na Żądanie. Nowe przystanki
Data publikacji: 2016-10-05 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:42
Wywietleń: 867 157799

Kolejne przystanki pojawiły się na trasie autobusu kursującego w ramach Transportu na Żądanie. Mieszkańcy Podjuch mogą teraz korzystać z 13 lokalizacji i wygodnie dojechać do pętli autobusowej i do domu.

- Usługa „Transport na żądanie” to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Od początku działania, czyli od maja br., przewiezionych zostało prawie 10 tysięcy pasażerów, a zainteresowanie wciąż rośnie. Mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch, uzyskali dzięki TnŻ dostęp do linii autobusowych – Pętli Podjuchy - przypomina Hanna Pieczyńska z ZDiTM. - Po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętlę lub na wybrany przystanek.

Pojazd zabiera jednorazowo do 20 osób, a o godzinie planowanej podróży decyduje pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu jest różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej – Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli właśnie, w 15 min.

Po rozmowach z Radą Osiedla wytypowano kilkanaście miejsc, z których odjeżdża Bus na telefon - Pętla Podjuchy, Granitowa, Miechowska, Chromowa, Chełmińska, Ruda, Wschodnia, Grzegorzewskiej, Sąsiedzka, Mielecka, Chojnicka, Ostowa, Lechicka. 

Umowa na świadczenie usługi przewozowej została podpisana z PKS Szczecin do końca roku. W ramach Transportu na Żądanie przygotowane są 3 autobusy, kursują jednocześnie 2. Do dyspozycji mieszkańców są przez 10 godzin na dobę w dni powszednie.

- Jeśli zajdzie potrzeba kursowania także w weekendy, będziemy wprowadzali dogodne zmiany, tak żeby mieszcząc się w ustalonym w umowie limicie godzin, dopasować czas kursowania dla wygody mieszkańców - zapewnia Hanna Pieczyńska. (t)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy