piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tramwaj obywatelski czy radnego?

Tramwaj obywatelski czy radnego?

Tramwaj obywatelski czy radnego?
Data publikacji: 2017-07-16 11:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:35
Wywietleń: 1145 274940
Niby to samo, ale chyba nie do końca. Czy mieszkańcy Szczecina, którzy podpisywali się pod obywatelskim projektem uchwały tramwaju w alei Wojska Polskiego, zostali wprowadzeni w błąd? Wnioskodawcy twierdzą, że nie. Niektórzy radni, że tak. Bo pod jednym projektem ludzie składali podpisy, a inny trafił pod obrady Rady Miasta!

W maju tego roku powstała koalicja tzw. społeczników oraz lokalnych polityków różnych formacji, którzy wspólnie postanowili walczyć o odbudowę tramwaju w alei Wojska Polskiego na odcinku od placu Szarych Szeregów do Bramy Portowej. Poza tym nie spodobał im się pomysł miasta oraz prezydenta Szczecina Piotra Krzystka, że tramwaju na tej trasie nie będzie (dwie jezdnie po jednym pasie ruchu, ponad 200 miejsc parkingowych wśród szpaleru drzew w osi alei i elektryczny autobus). Bo według nich, nie było żadnej debaty społecznej na ten temat. Na czele tzw. koalicyjnej grupy inicjatywnej stanął młody radny miejski Wojciech Dorżynkiewicz (najpierw szef młodzieżówki PO, potem niezrzeszony, następnie przez chwilę współpracował z Nowoczesną, ale się nie dogadali, potem przez chwilę w klubie radnych miejskich PO, następnie z niego wyrzucony i aktualnie znowu niezrzeszony). Obok niego m.in. Marek Duklanowski – szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta, Przemysław Słowik z Nowoczesnej oraz społecznicy: urbanistka Helena Freino, Piotr Czypicki z SENS i Maciej Sikorski z Rady Osiedla Śródmieście-Zachód.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 lipca 2017 r.

Dariusz Staniewski

Na zdjęciu: Jaka będzie aleja Wojska Polskiego?

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

leon
To będzie szybki tramwaj czy spacerowy? Przebudowa WojPol to kolejny przekręt Miasta. Kolejne puste miejsce, ale forsa zmieni właściciela.
2017-07-17 10:25:30
stefan
Dorżynkiewicz ? Duklanowski ? Najbardziej nieciekawe postacie obecnej Rady Miasta. Nigdy nie głosujmy na tych ludzi w wyborach do samorządu ! Tramwaj - TAK ale tam gdzie jest oczekiwany przez mieszkańców czyli 26-Kwietnia i Mieszka I.
2017-07-16 20:48:33
Marysia
I BAAAArdzo dobrze ze NIE bedzie tego tramwaju. Czy Wy wiecie jaki to huk, wibracje dla dzielnicy ktora ma 200 lat, tamowanie jezdni samochodom itd?Przeciez te kamienice NIE wytrzymaja i zaczna sie sypac!!! Ja proponuje stanac na przystanku autobusowym przy Biedronce na Wojska Polskiego to zobacza ci co sa za tramwajem jak bardzo duzo autobusow tam zatrzymuje sie ( to im palcow u rak zabraknie!!! od liczenia) a o jak dlugi odcinek tej Wojska Polskiego sie spieracie od Krzywoustego do pl. Szrych Szeregow!!??? toz to jest na rzut beretem odleglosc !! i to ma kosztowac tyle kasiory!??? Szczeciniacy kto Wam w glowach kreci? jakis mlody zrzeszony, potem Nie zrzeszony, potem przez chwile znow u innych byl ale sie Nie dogadal, znow chwileczke w klubie radnych i wreszczie go wywalili. Nie doleczony czy uciekl z ul.Broniewskiego? Co to za mafia? Co to za kaprysy jakiegos i spolki kolesiow ktore to kaprysy maja byc oplacone z Naszych pieniedzy.!!!! A kisz z nimi!!!!
2017-07-16 20:07:42
xxx
Czerwoni w 1973 rozwalili fajną siatkę torowisk w centrum. Wszystkiego nie da się puścić przez Krzywoustego lub Piłsudskiego. Przy jakiejkolwiek awarii lub kolizji tramwaju wszystko stoi. Nawet żadnego objazdu nie da się zorganizować jak to jest w innych miastach. Do tego odcinka na wojska Polskiego brakuje jeszcze torowiska na boh warszawy od Sikorskiego do krzywousyego i na Narutowicza od potulickiej do piastow. Wtedy połączenia tramwajowe będą bardziej efektywne. A torowiska na taczaka i mieszka 1 to już grubszy temat.
2017-07-16 18:46:52
pustkanamapietramwajow
a w sercu ciagle maj...
2017-07-16 18:06:49
Robert
Dajcie już wreszcie spokój z tą bezsensowną ideą paru oszołomów. Tramwaje jesli już mają być w Szczecinie rozbudowane, to na pewno nie na Wojska. To wyrzucenie pieniędzy w błoto. Najważniejsza inwestycja to budowa nowej linii na 26 Kwietnia i Taczaka w stronę Krzekowa.
2017-07-16 17:30:56
nadużycia
Skandalem jest to, że podpisy zbierali także wykładowcy od swoich studentów. W jakiej to stawia sytuacji studenta, który odmówiłby podpisu!? Obniżona ocena z przedmiotu! Kto wie, co siedzi we łbie takiego wykładowcy. Studenci na wszelki wypadek się podpisywali. I od razu kilkaset podpisów zebranych. Taki wykładowca powinien zostać natychmiast wyrzucony z uczelni za angażowanie studentów w swoje sporawy polityczne.
2017-07-16 16:57:53
Szyna
A jakie korzyści dla pasażerów z tego tramwaja na Wojska Polskiego?
2017-07-16 15:37:10
robełt
Tramwaj zabił krzywoustego zabije i Wojska Polskiego :D
2017-07-16 15:07:54
Woj
Oczywiście, że obywatelski, bo to obywatele-mieszkańcy Szczecina widzą, że Wojska Polskiego tworzy pustkę na mapie sieci tramwajów w Szczecinie. Nie pozwólmy zamordować tej ulicy!!
2017-07-16 13:50:11