sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tragicznie na drogach

Tragicznie na drogach

Tragicznie na drogach
Data publikacji: 2016-08-03 10:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 1498 146704

Aż osiemnaście osób zginęło na drogach zachodniopomorskiego w lipcu. Ponadto przez dwa letnie miesiące, życie w wodzie straciło dwadzieścia jeden osób. To wstępny bilans wakacji.

Siedemdziesiąt sześć osób utonęło w poprzednim miesiącu w Polsce. To o pięćdziesiąt mniej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku, przy czym lipiec, jeśli chodzi o pogodę, specjalnie nas nie rozpieszczał.

Do dwóch tragedii doszło podczas wakacji doszło w Szczecinie. Nie udało się, mimo godzinnej reanimacji, uratować mężczyzny, który wieczorem kąpał się w niestrzeżonym miejscu jeziora Głębokiego. Zginął także trzydziestotrzyletni szczecinianin, chciał przepłynąć na drugi brzeg stawu znajdującego się między ulicami Włoską a ks. Warcisława.

- Od początku roku w Zachodniopomorskiem utonęło trzydzieści osób, przy czym od czerwca do ostatniego dnia lipca - dwadzieścia jeden - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Śmiertelne żniwo „zebrały" także wypadki. Jednym z najtragiczniejszych był ten w Jenikowie, w powiecie goleniowskim. Tam w jeden z lipcowych niedzielnych wieczorów zginęły trzy osoby - auto, którym jechało uderzyło z impetem w drzewo.

- Tylko w minionym miesiącu odnotowaliśmy 104 wypadki, w których ranne zostały 153 osoby, a osiemnaście zginęło - wylicza podkom. Mirosława Rudzińska.

 Nie obyło się bez zatruć grzybami. Muchomora sromotnikowego zjadła rodzina z województwa świętokrzyskiego wypoczywająca pod Mielnem, wcześniej ofiarami tego samego grzyba padły mieszkanki Pyrzyc - babcia z wnuczką. ©℗

(kol)

Fot. KP PSP Goleniów

Na zdjęciu: jeden z najtragiczniejszych wypadków miał miejsce w Jenikowie, w powiecie goleniowskim.

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi