wtorek, 24 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tragedia pod Sorrento. Ruszył proces rowerzysty

Tragedia pod Sorrento. Ruszył proces rowerzysty

Tragedia pod Sorrento. Ruszył proces rowerzysty
Data publikacji: 2018-04-17 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-18 21:25
Wywietleń: 1947 323266

Jadący chodnikiem rowerzysta uderzył idącego z naprzeciwka mężczyznę. Kilka dni później pobity zmarł - do tragedii doszło w sierpniu ubiegłego roku na al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Rowerzyście grozi nawet 12 lat więzienia - we wtorek ruszył w sądzie jego proces.

Sebastian Z. przyznał się do uderzenia pieszego, ale zapewnia że nie chciał mu zrobić krzywdy. Przeprosił rodzinę. Złożył wyjaśnienia. Feralnego dnia wracał z kolegami z treningu. W okolicach skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Mickiewicza drogę zastąpił mu pijany mężczyzna. Rowerzysta odniósł wrażenie, że pieszy chce go uderzyć, wyprowadził więc cios w okolice ust. Uderzony potknął się o krawężnik i upadł.

Sebastian Z. nie podejrzewając, że stało się nieszczęście, wsiadł na rower i odjechał. Dopiero z telewizji dowiedział się co się stało. Sam się zgłosił na policję.

Z relacji córki pobitego mężczyzny wynika, że jej tata wracał z kolegą z koncertu w kultowym klubie Sorrento. Szedł na przystanek tramwajowy w stronę pl. Szarych Szeregów. Około godz. 21 obok nich przejechało kilku rowerzystów. Jeden z nich się zatrzymał, zszedł z roweru i uderzył przechodnia w twarz. Uderzony upadając uderzył głową o chodnik. Stracił przytomność. Lekarze kilka dni walczyli o jego życie. Nie udało im się. Pobity zmarł nie odzyskawszy przytomności.

Okazuje się, że oskarżony zawarł już ugodę z żoną ofiary. Ma jej zapłacić 50 tys. zł. Nie wstrzymało to jednak procesu sądowego. Z. odpowiada za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, który skutkował zgonem pokrzywdzonego. ©℗

(lw)

Na zdjęciu: Oskarżony Sebastian Z. na sali sądowej   

Fot. PAP/Marcin Bielecki 

Komentarze

@idiotyzm
Dziewczyna, która w Czechowicach-Dziedzicach wepchnęła koleżankę pod autobus i powiedziała, że to dla żartu, dostała 300 złotych mandatu.
2018-04-18 21:14:51
do wq
gdzie tam masz drogę dla rowerów pedalarze jadą chodnikiem i atakują każdego kto im z drogi nie zejdzie
2018-04-18 08:55:10
wq
Ciekawe, że wszyscy cisną na rowerzystę, a nikt na tego pan, który kulturalnie nawalił się w kultowym klubie Sorrento, lazł po Drodze Dla Rowerów i szukał zwady, z jak to kulturalni ludzie tu mówią, "pedalarzami"
2018-04-18 08:39:22
idiotyzm
Uderzył i myślał, że nie zrobi mu tym krzywdy. Automatycznie do kryminału za taką durną wymówkę. To obraza sądu i ofiary!
2018-04-18 07:06:08
Do... Kupno/sprzedaz
A najgorszym jest to: ze jak "maly czy Duzy" wchodzi... to Facetom "rozum odchodzi" i pozniej pozostaja juz tylko Alimenty na nie kiedy i 25 lat ! Gdzie pewne "sprytnie Damy" to juz - az od 2018 lat... "Wykorzystuja" !!
2018-04-17 23:34:19
Myslenie "na krotko" - Nic nie daje...?
Jak nie chcial Mu "zrobic krzywdy"... to nie mogl najpierw wdac sie z Nim w "lekka dyskusje"... a widzac ze Facet np. byl pod wplywem Alkoholu i "Nie kontaktowal jak idzie"... to ominac Go i pojechac sobie dalej na tym rowerze ? Gdyz bedac "w goracej wodzie kapany" daleko sie nie zajedzie !!
2018-04-17 23:17:47
mariusz
czyli jak masz kase to mozna kazdego w morde lac? dla mnie to okrotne morderstwo za ktore powinien dostac 25 lat ten oprych.
2018-04-17 21:36:49
Kupno/sprzedaż
- w gospodarce wolnorynkowej (demokracji liberalnej) jest zasada Kupno/sprzedaż.....Zapytała mnie raz "blądynka" - ile jest wyrt facet? Zrobiłem "oczy", - odpowiedziała;- tyle ile żeton w Lidlu przy wózku do zakupów pod warunkiem iż facet sam pcha.
2018-04-17 20:09:11
nisko wyceniła.
Coś ta żona nisko wyceniła swojego męża.
2018-04-17 16:44:42