sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA

Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA

Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA
Data publikacji: 2015-07-25 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 322 5345

Jarmark Jakubowy, który będzie trwał do niedzieli na pl. Orła Białego, przyciąga tłumy. Ponad dwustu wystawców prezentuje regionalne produkty. Poznaliśmy już zachodniopomorskie najlepsze smaki.

Już w piątkowe przedpołudnie w okolicach szczecińskiej bazyliki archikatedralnej można było spotkać wielu zainteresowanych mieszkańców i turystów. W sobotnie popołudnie pomiędzy stoiskami z regionalnymi wędlinami, chlebami, serami, miodami, ciastami, winami, piwami, rękodziełem gromadziły się tłumy. Dużą popularnością cieszą się produkty z Podlasia, Litwy, czy bałkańskie bakławy.

W sobotę poznaliśmy laureatów zachodniopomorskiego finału ogólnopolskiego konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo” organizowanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Związek Województw RP. Te najsmaczniejsze będą walczyć o prestiżową nagrodę kulinarną „Perła 2015”, wręczaną we wrześniu podczas poznańskich targów. Zgłoszone zachodniopomorskie produkty w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne w sobotę w Książnicy Pomorskiej oceniało jury. Wśród laureatów znalazły się m.in. salceson z policzków wieprzowych, węgorz pieczony w zalewie, masło wiejskie koprywiejskie, miód chabrowy, ogórki konserwowe barwickie.

– Najważniejszym kryterium w konkursie jest wierność tradycji i niezmienność receptury, a nie oryginalność. Twórcy tych produktów często sięgają do bardzo starych przepisów, które sami odnajdują w literaturze – mówi Izabella Byszewska, prezes PIPRiL. Jarmark Jakubowy potrwa do niedzieli.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Zgłoszone zachodniopomorskie produkty w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne w sobotę w Książnicy Pomorskiej oceniało jury.

Komentarze

Jakubek
Nie uczestniczę w niczym co firmowane jest przez klechów. Dlaczego? - większość poza ich wyznawcami - wie.
2015-07-26 12:17:33
ziom
hahaha od dawna jest to pierwsza impreza kulturalna, w której nie czytam że odbywa się w Starej Rzeźni na Łasztowni :D
2015-07-26 08:35:02
stańczyk
"Manhattan", miód lipowy od pszczelarza z Przelewic (duży słoik) - 28 zł. "Jarmark Jakubowy", miód lipowy (duży słoik) - 35 zł. Tylko kupować.
2015-07-26 07:55:26
SromotnikBezwstydny
Na zdjęciach widzę tylko obżerające się tuczniki podobne do (kiedys) do kobiet...
2015-07-26 07:17:37
Strzyżenie owieczek trwa
Organizatorem i największym beneficjentem są Ci ,którzy nam każą nie dbać o dobro doczesne , a dla SIEBIE tylko KASA,KASA,KASA.....
2015-07-26 07:15:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi