sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA

Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA

Tłumy na Jarmarku Jakubowym GALERIA
Data publikacji: 2015-07-25 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 358 5345

Jarmark Jakubowy, który będzie trwał do niedzieli na pl. Orła Białego, przyciąga tłumy. Ponad dwustu wystawców prezentuje regionalne produkty. Poznaliśmy już zachodniopomorskie najlepsze smaki.

Już w piątkowe przedpołudnie w okolicach szczecińskiej bazyliki archikatedralnej można było spotkać wielu zainteresowanych mieszkańców i turystów. W sobotnie popołudnie pomiędzy stoiskami z regionalnymi wędlinami, chlebami, serami, miodami, ciastami, winami, piwami, rękodziełem gromadziły się tłumy. Dużą popularnością cieszą się produkty z Podlasia, Litwy, czy bałkańskie bakławy.

W sobotę poznaliśmy laureatów zachodniopomorskiego finału ogólnopolskiego konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo” organizowanego przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Związek Województw RP. Te najsmaczniejsze będą walczyć o prestiżową nagrodę kulinarną „Perła 2015”, wręczaną we wrześniu podczas poznańskich targów. Zgłoszone zachodniopomorskie produkty w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne w sobotę w Książnicy Pomorskiej oceniało jury. Wśród laureatów znalazły się m.in. salceson z policzków wieprzowych, węgorz pieczony w zalewie, masło wiejskie koprywiejskie, miód chabrowy, ogórki konserwowe barwickie.

– Najważniejszym kryterium w konkursie jest wierność tradycji i niezmienność receptury, a nie oryginalność. Twórcy tych produktów często sięgają do bardzo starych przepisów, które sami odnajdują w literaturze – mówi Izabella Byszewska, prezes PIPRiL. Jarmark Jakubowy potrwa do niedzieli.

(szymw)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Zgłoszone zachodniopomorskie produkty w czterech kategoriach: produktów pochodzenia roślinnego, zwierzęcego, napojów i produktów mieszanych oraz najlepsze dania i potrawy regionalne i tradycyjne w sobotę w Książnicy Pomorskiej oceniało jury.

Komentarze

Jakubek
Nie uczestniczę w niczym co firmowane jest przez klechów. Dlaczego? - większość poza ich wyznawcami - wie.
2015-07-26 12:17:33
ziom
hahaha od dawna jest to pierwsza impreza kulturalna, w której nie czytam że odbywa się w Starej Rzeźni na Łasztowni :D
2015-07-26 08:35:02
stańczyk
"Manhattan", miód lipowy od pszczelarza z Przelewic (duży słoik) - 28 zł. "Jarmark Jakubowy", miód lipowy (duży słoik) - 35 zł. Tylko kupować.
2015-07-26 07:55:26
SromotnikBezwstydny
Na zdjęciach widzę tylko obżerające się tuczniki podobne do (kiedys) do kobiet...
2015-07-26 07:17:37
Strzyżenie owieczek trwa
Organizatorem i największym beneficjentem są Ci ,którzy nam każą nie dbać o dobro doczesne , a dla SIEBIE tylko KASA,KASA,KASA.....
2015-07-26 07:15:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską