wtorek, 23 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Taki sołtys to skarb

Taki sołtys to skarb

Taki sołtys to skarb
Data publikacji: 2015-09-14 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:16
Wywietleń: 241 20242

Mieszkańcy Gądna, Kołowa i Gąsierzyna mają powody do radości. To właśnie ich sołtysi wygrali w konkursie marszałka województwa „Sołtys Roku 2015”. Teraz zwycięzcy będą mieli z pewnością jeszcze większą motywację do działania.

Przedsiębiorczy, zaangażowany w inicjatywy społeczne, będący blisko ludzi i ich problemów – takimi cechami wyróżnia się Sołtys Roku 2015. W tym roku o tytuł walczyło 26 kandydatów z całego województwa. Do nagrody typowały rady sołeckie i parafialne, mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz samorządy. I już wszystko jest jasne.

Kapituła powołana przy marszałku postanowiła wyróżnić nie jednego, a troje sołtysów. Przy czym aż dwoje nagrodzonych pochodzi z powiatu gryfińskiego. Doceniono kreatywność i zaangażowanie Katarzyny Kupczyk – sołtys Gądna w gminie Moryń oraz Kazimierza Bejnarowicza, sołtysa Kołowa w gminie Stare Czarnowo. Prestiżowy tytuł i nagrodę finansową – 5 tysięcy złotych otrzymała także Barbara Kierzynkowska, sołtys Gąsierzyna w gminie Stepnica.

Konkurs został uroczyście podsumowany podczas XXVIII Targów Rolnych „Agro Pomerania” w Barzkowicach.

(żan)

Fot. Urząd Marszałkowski

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Kupczyk – sołtys Gądna; Kazimierz Bejnarowicz, sołtys Kołowa; Barbara Kierzynkowska, sołtys Gąsierzyna .

Taki sołtys to skarb Taki sołtys to skarb Taki sołtys to skarb Taki sołtys to skarb

Komentarze

Kochać ludzi ...
Kierzynkowska z Gąsierzyna? To ta,która od kilkudziesięciu lat prowadzi nielegalną cukiernię? Oj Urzędzie Skarbowy - czas na kontrole!
2015-09-19 22:18:06
"Świetlica" w Gąsierzynie ...
http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/01/18/podatnik-zaplaci-za-dom-weselny-w-gasierzynie-1-100-000-zl/ Zapłacił ... podatnik.
2015-09-19 21:28:10
gratuluję!!
marszałkowi takiej cioci to prawdziwy skarb,cywilizacyjny skok ,teraz już wiemy dlaczego wianka nie wiła ? Wystarczy na kasę fiskalną....i lekcje angielskiego :)
2015-09-19 20:24:00
i tyle
Widze, że marszałek dba o rodzinę. 5 tysięcy cioci sie przyda. Mam nadzieję, że PSL utworzy w sejmiku kolaicję z PiSem i prywata się skończy!
2015-09-19 14:38:45
stepniczanka15
"Kapituła powołana przy marszałku" wybrała ciotkę marszałka. Brawo! To może dodajmy, że ten sam marszałek zatwierdził dofinansowanie ze srodków unijnych budowy w Gąsierzynie (macierzysta wies marszałka i jego rodziny) budowy świetlicy wiejskiej za... 1 MILION sto tysięcy złotych. W Gąsierzynie oficjalnie mieszka... 170 osób, z czego połowa wyjechała za chlebem a druga połowo to rodzina marszałka. Fantastyczny konkurski i jak promuje swoich. To chyba w ramach kampanii "Rodzina na swoim"?
2015-09-19 14:33:41
No nie ;-)
chyba popuszczę ze śmiechu ;-) Kierzynowska???
2015-09-18 17:39:50
NS
Gratulacje! Szczególnie cioci Marszałka Geblewicza z Gąsierzyna