piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Taki (pieski) los

Taki (pieski) los

Taki (pieski) los
Data publikacji: 2017-09-20 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-20 10:37
Wywietleń: 1092 292190

„Misiek nie był spanikowany, wylękniony jak wszystkie psy, które trafiają do schroniska. Misiek był zbyt dumny na to" - mowa o 9-latku, który od ubiegłego roku za kratami zwierzęcego bidula czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie?

Trafił do schroniska tuż po świętach - 26 grudnia. Oddany z powodu choroby swego dotychczasowego opiekuna.

- Długo pracowaliśmy, aby Misiek zaufał człowiekowi. Nie chcieliśmy złamać jego psiej dumy lecz tylko mu pokazać, że ludzie nie są źli. To było wyzwanie: dojrzały samiec o silnym charakterze - wspominają psiny schroniskowi opiekunowie. - Teraz to już inny Misiek: zaufał, polubił, nawet pokochał człowieka. Wspaniały pies, który cieszy się na widok opiekunów, z przyjemnością daje się pogłaskać, a na smyczy chodzi rewelacyjnie. Fajny z niego kompan, bo mimo wyglądu wzbudzającego respekt, charakter ma dobry i przyjazny.

Mimo przemiany w Miśka oczach wciąż widać psią dumę. Dlatego potrzebuje wyrozumiałego i konsekwentnego człowieka, który będzie jego przyjacielem, a nie panem życia i śmierci. Misiek jest jednak typem solisty, który pod jednym dachem nie będzie tolerował ani innych psów, a tym bardziej kotów.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie (1214/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), albo z wolontariuszką Natalią - tel. 798-384-243..

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Taki (pieski) los

Komentarze

psiaki
Fajne są te opisy, o wiele lepsze od losu, który gotują im niektórzy właściciele.
2017-09-20 10:17:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską