wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Taki (pieski) los

Taki (pieski) los

Taki (pieski) los
Data publikacji: 2017-09-20 09:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-20 10:37
Wywietleń: 1015 292190

„Misiek nie był spanikowany, wylękniony jak wszystkie psy, które trafiają do schroniska. Misiek był zbyt dumny na to" - mowa o 9-latku, który od ubiegłego roku za kratami zwierzęcego bidula czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie?

Trafił do schroniska tuż po świętach - 26 grudnia. Oddany z powodu choroby swego dotychczasowego opiekuna.

- Długo pracowaliśmy, aby Misiek zaufał człowiekowi. Nie chcieliśmy złamać jego psiej dumy lecz tylko mu pokazać, że ludzie nie są źli. To było wyzwanie: dojrzały samiec o silnym charakterze - wspominają psiny schroniskowi opiekunowie. - Teraz to już inny Misiek: zaufał, polubił, nawet pokochał człowieka. Wspaniały pies, który cieszy się na widok opiekunów, z przyjemnością daje się pogłaskać, a na smyczy chodzi rewelacyjnie. Fajny z niego kompan, bo mimo wyglądu wzbudzającego respekt, charakter ma dobry i przyjazny.

Mimo przemiany w Miśka oczach wciąż widać psią dumę. Dlatego potrzebuje wyrozumiałego i konsekwentnego człowieka, który będzie jego przyjacielem, a nie panem życia i śmierci. Misiek jest jednak typem solisty, który pod jednym dachem nie będzie tolerował ani innych psów, a tym bardziej kotów.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie (1214/16) los odmienić: przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247), albo z wolontariuszką Natalią - tel. 798-384-243..

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Taki (pieski) los

Komentarze

psiaki
Fajne są te opisy, o wiele lepsze od losu, który gotują im niektórzy właściciele.
2017-09-20 10:17:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej