poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Taki borsuk zaspany

Taki borsuk zaspany [FILM]

Taki borsuk zaspany
Data publikacji: 2017-03-15 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:13
Wywietleń: 171 223010

Wyglądał, jakby był chory albo rany. A był… tylko zaspany. Dlatego nie będzie miał rodziny nad Jeziorem Szmaragdowym, a w leśnych ostępach pod Parsowem.

Borsuki to zwierzęta nocne. Do tego od lutego trwa ich okres godowy. Dlatego rankiem borsuki nie muszą być w formie. O czym przekonali się strażnicy miejscy z prawobrzeża, znajdując pasiastego futrzaka przy jednej z ulic w rejonie Szmaragdowego.

- Był wyraźnie osłabiony. Przewracał się z boku na bok. Sprawiał wrażenie chorego albo rannego. Na pomoc wezwali więc miejskiego łowczego - relacjonuje Joanna Wojtach, rzeczniczka straży miejskiej.

Łowczy przyjechał i „podejrzanego" zwierzaka dokładnie obejrzał.

- Stwierdził u niego tylko kilka niegroźnych zadrapań, a apatyczny stan borsuka wytłumaczył jego naturą - opowiada J. Wojtach. - Dla podreperowania kondycji zabrał go jednak do „Ostoi".

Nie do „Dzikiej Ostoi" od lat funkcjonującej w szczecińskim Wielgowie (prawobrzeże), jaka za sprawą Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego będzie jeszcze w tym roku budować nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt. Tylko przewiózł borsuka pod opiekę firmie NISUS z Parsowa w powiecie pyrzyckim. Tej, jaka jeszcze w ub. roku prowadziła na rzecz „naszych braci mniejszych" całodobowe pogotowie interwencyjne ds. zwierząt chronionych.

- Z ostatniej chwili mam wiadomość, że borsuk już tam został wypuszczony, zwrócony naturze - dodaje rzeczniczka szczecińskiej straży miejskiej.

Nad Jezioro Szmaragdowe jednak nie wróci. Szkoda. ©℗

(an)
Fot. Straż Miejska

Na powracającego z nocnej wycieczki borsuka (na)trafili strażnicy miejscy.

Taki borsuk zaspany

Komentarze

Borsuk.
Pocieszny ten zwierzak. Już nie mógł się zdrzemnąć gdzieś w krzakach, a nie tak na widoku.
2017-03-16 07:26:49
Spać nie dadzą...
eh ludzie, ludzie. Piękne zwierzę.
2017-03-15 22:32:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi