wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tak wiele było serdeczności

Tak wiele było serdeczności

Tak wiele było serdeczności
Data publikacji: 2015-12-06 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:30
Wywietleń: 1273 45689

Łamali się opłatkiem. Były prezenty i życzenia serdeczne, jasełka oraz stoły z potrawami wigilijnymi, śpiewali kolędy. Na wielu twarzach dało się dostrzec wzruszenie. W piątek (4 bm.) w Domu Pomocy Społecznej w Resku odbyło się doroczne rodzinne spotkanie opłatkowe.

Do mieszkańców placówki przybyli bliscy z rodzin, wolontariusze ze środowiska oraz samorządowcy ziemi łobeskiej. Było to już kolejne integracyjne spotkanie – niezwykle ważne - w życiu ludzi chorych , dla których DPS stał się nowym domem. Przy stolach zasiadło 160 osób.

Wszystkich powitała gospodyni spotkania dr Maria Paprocka – Wall, dyrektor DPS-u. Wśród gości honorowych był m.in. starosta Paweł Marek, burmistrz Arkadiusz Czerwiński, ks. proboszcz Marian Kaptur.

Zgodnie z wieloletnia tradycją uczniowie miejscowego gimnazjum pod opieką Elżbiety Kuc przedstawili jasełka. Wśród obecnych na uroczystości byli mieszkańcy Szczecina, którzy mają swoich bliskich w DPS Resko. Warto dodać, że nie kryli oni słów uznania dla kadry DPS-u za troskę i opiekę świadczoną na rzecz ich bliskich. Święty Mikołaj miał dla wszystkich prezenty!.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu: Spotkanie opłatkowe w Domu Pomocy Społecznej w Resku od lat jest ważnym wydarzeniem w życiu jego mieszkańców i okolic.

Tak wiele było serdeczności Tak wiele było serdeczności

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi