poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Tak widzą Szczecin

Tak widzą Szczecin [FILM]

Tak widzą Szczecin
Data publikacji: 2015-11-26 14:29
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 1849 42437

Jaki drapacz chmur tylko trochę drapie chmury? Odpowiedź tkwi w filmowym przewodniku po Szczecinie, jaki od kilku dni można zobaczyć w sieci.

W świat poszedł kolejny sygnał o Szczecinie. Patryk Paluszek i Aleksandra Słowiak, którzy chcą zbudować pierwszy tu dom na Odrze, stworzyli krótki filmowy przewodnik po Szczecinie - mieście, które według autorów „trochę leży, a trochę nie leży nad morzem". 

Oczywiście pojawiają się w nim najsłynniejsze miejsca, takie jak: Wały Chrobrego, katedra św. Jakuba, filharmonia, Jasne Błonia, mowa jest też o charakterystycznym układzie urbanistycznym śródmieścia, żaglowcach, które co jakiś czas odwiedzają Szczecin, tutejszej „Wenecji", miejsce jakie na razie najlepiej podziwiać z kajaku, bo „wewnątrz trochę się sypie".

Film z dystansem i humorem sposób promuje miasto, ale przede wszystkim przypomina o akcji „Mieszkamy na Odrze" prowadzonej na serwisie crowdfundingowym Wspieram.to. Jej inicjatorzy chcą zbudować dom, który zacumuje przy Wyspie Grodzkiej. Poza tym, że obiekt będzie spełniać funkcje mieszkaniowe, ma być też atrakcją turystyczną, miejscem rezydencji artystów.

©℗

(szymw)

 

 

Komentarze

Observer
Bicie piany... "...Wały Chrobrego, katedra św. Jakuba, filharmonia, Jasne Błonia..."
2015-11-28 08:35:29
Czytelnik Łukasz
Brawa dla nich. Jak najwięcej takich inicjatyw.
2015-11-26 14:14:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi