piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają
Data publikacji: 2015-12-03 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:30
Wywietleń: 314 45075
Ze względu na rosnące zadłużenie stargardzkiego szpitala oraz brak rentowności oddziału laryngologicznego, dyrekcja placówki planuje wkrótce zamknąć ten oddział na pół roku i przeprowadzić restrukturyzację lecznicy. Przeciwni wprowadzeniu tego pomysłu w życie są lekarze, którzy obawiają się, że działania dyrekcji SPWZOZ spowodują zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Przewodniczący zarządu stargardzkiego koła Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel w liście do zarządu starostwa i przedstawicieli rady społecznej szpitala zwraca uwagę, że misją służby zdrowia jest nieść pomoc chorym i cierpiącym, świadczyć usługi medyczne oraz zapewnić pomoc w nagłych wypadkach, często ratującym ludzkie życie.

Lekarze wyliczają w liście, że oddział laryngologiczny prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła i krtani. Wykonuje prawie 300 zabiegów w znieczuleniu ogólnym, kilkaset drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz świadczy całodobowe konsultacje na rzecz innych oddziałów lecznicy i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z nowoczesnej aparatury tego oddziału korzysta rocznie ok. 1,2 tys. pacjentów z powiatów stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego. A po likwidacji oddziału niektórym pacjentom znacznie wydłuży się droga do szpitala, co w przypadku niektórych schorzeń laryngologicznych stanowi ewidentne zagrożenie życia. ©℗ 

(gra)

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 4 grudnia 2015 r.

Komentarze

Olo
A co na to Pani Menager z Dolic.
2015-12-04 07:02:50
Gargamel
Zróbmy szpital bez lekarzy
2015-12-04 00:06:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi