niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają

Szpital bez laryngologii? Lekarze się sprzeciwiają
Data publikacji: 2015-12-03 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:30
Wywietleń: 360 45075
Ze względu na rosnące zadłużenie stargardzkiego szpitala oraz brak rentowności oddziału laryngologicznego, dyrekcja placówki planuje wkrótce zamknąć ten oddział na pół roku i przeprowadzić restrukturyzację lecznicy. Przeciwni wprowadzeniu tego pomysłu w życie są lekarze, którzy obawiają się, że działania dyrekcji SPWZOZ spowodują zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Przewodniczący zarządu stargardzkiego koła Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel w liście do zarządu starostwa i przedstawicieli rady społecznej szpitala zwraca uwagę, że misją służby zdrowia jest nieść pomoc chorym i cierpiącym, świadczyć usługi medyczne oraz zapewnić pomoc w nagłych wypadkach, często ratującym ludzkie życie.

Lekarze wyliczają w liście, że oddział laryngologiczny prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła i krtani. Wykonuje prawie 300 zabiegów w znieczuleniu ogólnym, kilkaset drobnych zabiegów w znieczuleniu miejscowym oraz świadczy całodobowe konsultacje na rzecz innych oddziałów lecznicy i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Z nowoczesnej aparatury tego oddziału korzysta rocznie ok. 1,2 tys. pacjentów z powiatów stargardzkiego, pyrzyckiego i choszczeńskiego. A po likwidacji oddziału niektórym pacjentom znacznie wydłuży się droga do szpitala, co w przypadku niektórych schorzeń laryngologicznych stanowi ewidentne zagrożenie życia. ©℗ 

(gra)

Więcej w piątkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 4 grudnia 2015 r.

Komentarze

Olo
A co na to Pani Menager z Dolic.
2015-12-04 07:02:50
Gargamel
Zróbmy szpital bez lekarzy
2015-12-04 00:06:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską