niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczęśliwy finał poszukiwań 62-latki

Szczęśliwy finał poszukiwań 62-latki

Szczęśliwy finał poszukiwań 62-latki
Data publikacji: 2017-11-24 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-24 16:54
Wywietleń: 533 302497

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej mieszkanki Domu Pomocy Społecznej, która oddaliła się podczas wycieczki do jednego ze szczecińskich teatrów. Po nieco ponad dwóch godzinach 62-latka została odnaleziona przez dzielnicowych z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo i po badaniach medycznych przekazano ją opiekunom.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu kobiety. Mieszkanka podszczecińskiego Domu Pomocy Społecznej oddaliła się podczas wycieczki do teatru. Z uzyskanych informacji wynikało, że 62-latka jest osobą niepełnosprawną, wymagającą opieki drugiej osoby.

– Policjanci natychmiast rozpoczęli przeszukiwanie terenów w pobliżu miejsca gdzie ostatnio była widziana zaginiona. Sprawdzali m.in. parki, skwery, przystanki komunikacji miejskiej, dworce oraz liczne punkty handlowe. Około godziny 17:25 dzielnicowi z Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo – st. sierż. Ewelina Sierzchuła, sierż. sztab. Szymon Salecki oraz sierż. sztab. Tomasz Kawa zauważyli na Bulwarze Piastowskim, kilka metrów od rzeki, starszą kobietę, która odpowiadała rysopisowi osoby zaginionej. Natychmiast podjęli interwencję – relacjonuje policja.

62-latka była przestraszona, zdenerwowana, zdezorientowana oraz wyziębiona. Kontakt z nią był utrudniony. Została przebadana przez lekarzy z pogotowia ratunkowego, a następnie przekazana pracownikom Domu Pomocy Społecznej.

(p)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

Opiekun z DPS
Opieka nad pensjonariuszką - trudna sztuka ... teatralna.
2017-11-24 16:50:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską