niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczecińskie muzea docenione

Szczecińskie muzea docenione

Szczecińskie muzea docenione
Data publikacji: 2016-05-24 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:45
Wywietleń: 1231 135210

Dwa wyróżnienia dla dwóch szczecińskich muzeów przyznali członkowie corocznego konkursu Sybilla, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Najważniejsze ogólnopolskie nagrody muzealne przyznano po raz trzydziesty szósty.

Najważniejszym wydarzeniem w Polsce w ubiegłym roku, kapituła ogłosiła budowę nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach, na terenie byłej kopalni. Główną nagrodę dla wystawy roku otrzymało Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie za ekspozycję „Andrzej Wróblewski: Recto /Verso. 1948-49 1956-57”.

Szczecińskie Muzeum Narodowe otrzymało wyróżnienie w kategorii „Inwestycje" za budowę pawilonu wystawowego Centrum Dialogu Przełomy. W kategorii „Digitalizacja i nowe technologie" z kolei, wyróżnienie otrzymało nasze Muzeum Techniki i Komunikacji za multimedialny przewodnik po muzeum.

Sybille są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody w środowisku muzealnym. Konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przypomnijmy, że Muzeum Narodowe w Szczecinie jest laureatem dwóch Sybilli za wystawy „Złoty wiek Pomorza. Sztuka na dworze książąt pomorskich w XVI i XVII wieku" z 2011 roku i „1913. Święto wiosny" z 2013 roku.©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdj. Muzeum Narodowe wyróżniono w kategorii „Inwestycje" za Centrum Dialogu Przełomy

Komentarze

bigos
muzea docenione, a ich pracownicy robią za najniższą krajową lub na śmieciowych umowach.... Może pani napisze coś o tym?
2016-05-24 20:28:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską