piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze

Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze [GALERIA]

Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze
Data publikacji: 2016-06-17 13:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:47
Wywietleń: 387 139569

Basen, znaczy dużo wody. Szczeciński Basen Górniczy z pętlą tramwajowo-autobusową po kapitalnej przebudowie spełnia te kryteria idealnie, włącznie z nowymi jezdniami i chodnikami, nawet tymi pod kolorowymi wiatami. Nie tylko zresztą on, ale również odcinki nowego tramwajowego szlaku z Międzyodrza do centrum miasta.

Pisaliśmy o tym jeszcze przed oddaniem do użytku torowisk w połowie sierpnia 2015 roku. Pisaliśmy ponownie kilka miesięcy temu, w lutym. Mamy połowę czerwca i kolejne ulewne deszcze, jak właśnie w piątek od rana po raz kolejny bezlitośnie obnażają fuszerkę. Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze.

Deszcz w naszym klimacie w realiach szczecińskich najnowszych inwestycji komunikacyjnych okazuje się bezlitosny dla inwestora, autorów dokumentacji projektowej, nadzoru inwestorskiego i generalnego wykonawcy dzieła. Dzieło to - przypomnijmy - kosztowało prawie 80 mln zł, nie licząc kilkumiesięcznego poślizgu. Odebrane od Energopolu Szczecin SA, generalnego wykonawcy inwestycji, a oddane do użytku w świetle kamer i fleszy aparatów, idealnie – niestety – wpisało się i wciąż się wpisuje w lansowaną z żelazną konsekwencją markę Szczecina jako miasta pływających ogrodów.

Obraz jak po powodzi. Szyny tramwajowe torów do objazdu i postoju składów na pętli Basen Górniczy zalane do tego stopnia, że ich fragmentów nawet nie sposób dostrzec. Kałuże przy rozjazdach i zwrotnicach, zastoiny w wielu miejscach wzdłuż szyn i w międzytorzach z nakładką z asfaltu. Tafle wody, w których odbijają się konstrukcje wiat na jezdniach przy dojazdach do przystanków i wyjazdach z peronów dla autobusów. Kałuże w świeżutko ułożonych z płytek chodnikach. To na pętli Basen Górniczy.

Okazuje się, że nawet na placu manewrowym dla autobusów na Basenie Górniczym, urządzonym pośrodku pętli, deszczówka z dróg dojazdowych nie jest w stanie spłynąć do pobliskich studzienek. I tam tworzą się w nawierzchni bajora i zastoiny. Mimo spadku terenu, bo wyspa jest nieco wyniesiona ponad poziom miejsc, gdzie znajdują się wpusty kanalizacji przeznaczone właśnie do odbioru nadmiaru wody. Studzienek kilka jest, i owszem. Naprawdę solidne. Tylko co z tego, skoro nie odbierają wody opadowej.

Jadąc w kierunku centrum na całej szerokości przejścia dla pieszych, które wiedzie do nowiutkiego przystanku przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Kępa Parnicka (o nazwie Port Centralny na żądanie) kolejne jedno wielkie rozlewisko, a wręcz torowe bagienko. Tak wzdłuż skrajnego lewego pasa jezdni, jak i od strony peronu, przy którym zatrzymują się tramwaje. Tylko do piątkowego przedpołudnia pracownicy zaplecza utrzymania infrastruktury spółki Tramwaje Szczecińskie wozem asenizacyjnym zdążyli wypompować tylko z tego jednego rozlewiska i spuścić w kanał zawartość dziewięciu cystern.

Mało pocieszający widok. I każący zadać pytania. Dlaczego nikt nie dopilnował, by robota wykonana została solidnie, by za grube miliony złotych kto inny nie odstawiał kolejnej fuszerki? Kto, kiedy i na czyj koszt teraz usunie te ewidentne błędy, wadliwe rozwiązania i projektowo-budowlane niedoróbki? Te pytania, zadane publicznie, pozostają aktualne. I oczekujemy na nie odpowiedzi od służb komunalnych. ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciach: opłakany widok Basenu Górniczego po przebudowie i wymienionego torowiska w ul. Gdańskiej w piątkowy deszczowy poranek.

 

Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze Szczeciński tramwaj wodny ma się dobrze

Komentarze

Czego się spodziewaliście ?
Krzystek robi sobie sesję zdjęciową wyłacznie odtrąbiając sukces. W przypadku porażki chowa głowę w piasek. Struś jak nic !
2016-06-20 22:06:27
Szczeciński
Rączka rączkę myje , a kasa w łapkę idzie jak trzeba . Tab Było jest i będzie.
2016-06-18 18:40:28
pasbus
może wreszcie SWINGI ZOSTAŁY umyte od spodu, bo w zajezdni nawet "kierownik" nie dba o to, dla niego najważniejsza jest inwigilacja pracowników, (monitoring w ręku debila) debilizm nie zna granic!!!
2016-06-18 17:30:50
jola
Ojej. Identycznie wygląda MODRA przy sklepie ogrodniczym, żeby przejść trzeba się wspiąć po płocie! Tak było wczoraj, kiedy intensywnie lało!
2016-06-18 10:48:33
tylko pytam...
Rok temu i zima tez Kurier informował o podobnych zalaniach tego tramwajowiska i Basenu Górniczego. WŁADZA ma krytykę prasową i obywatelską w sempiterni(czyli w du.pie). Zatem pytam, czy TA WŁADZA jest dla siebie czy dla społeczeństwa? Dlaczego przez rok nie usunięto fuszerek???Czy magistrackie pie*dzistołki tak głęboko siedzą w kieszeniach różnych ENERGOPOLI itp. ??? tylko pytam...
2016-06-18 09:35:31
Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK
Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie - FACEBOOK
2016-06-18 07:45:47
xxx
A co na to Piotrek?
2016-06-17 23:53:00
adri79i
na każdym kroku to źle tamto źle jesli jet taka przebudowa zawsze są usterki jakieś niewielkie wszyscy by chcieli mieć perfekt ok nie jestem za tym aby blokowali ruch dla podróżnych i dla miejscowych (tak jak ja )ale takie błędy wychodzą po czasie i jak patrzę na nie które fotki to żenada i z kałuży robią problem
2016-06-17 22:15:52
Robert
A tak przy okazji sytuacja z Mostem Cłowym ukazuje bezsens wydawania kasy na całą tę przebudowę Basenu Górniczego - i to jest dopiero marnotrawienie kasy - tę trzeba było przeznaczyć na pętlę autobusową Turkusowa. Robota jest za to dla zwiku i ludzi którzy codziennie przemierzają trasę SST w sprawdzaniu stanu szyn i ich spawów.
2016-06-17 21:22:14
W Szczecinie rzadzi PiS
więc Ziobro swoich nie ruszy
2016-06-17 20:10:06
Wszystko się wali.
Prezydent lansuje się w mediach i nie traci humoru. Panie Ziobro do dzieła, bo Pana organa ścigania śpi
2016-06-17 19:03:20
Nie, to już nie jest śmieszne !!!!!!!
Czy w końcu weźmie się odpowiedzialnych za tą fuszerkę za przysłowiową dupę i doprowadzi do odpowiedzialności i karnej i pieniężnej,najpierw pękające torowisko,teraz z torowiska zrobił się basen,ludzie to kpina i żarty z publicznych pieniędzy i z ludzi,wszystko wykonane fuszerką,tanio,bo wygranymi tanio przetargami tak się robi,trzeba powiedzieć to wprost.
2016-06-17 17:57:44
Mieszkaniec
Może CBA zwróci uwage na to jawne oszustwo.System informacji pasażerskiej nadal nie funkcjonuje prawidłowo a ciule z centrali ruchu kontrolują kierujących tramwajami i autobusami czy maja identyfikatory w czasie gdy biletomaty w autobusach są wyłączone z użytku.Kpina ze wszystkich ! Ten ZDITM to zwykłe GÓWNO !
2016-06-17 16:52:54
endi
Brawo !!!!!! takie rzeczy tylko u nas ,może czas najwyższy zmienić kadrę w zditm na bardziej doświadczoną ? bo przecież to co ci ludzie odbierają to się w głowie nie mieści .kto za to odpowie ? nas przestrzegają informacjami na przystankach ile pieniędzy wydali z naszych kieszenie na naprawę wiat może obok pojawi się informacja ile pieniędzy wydaliśmy ze swoich kieszeni przez ich niedopilnowania
2016-06-17 16:03:08
On
Jest i Floating Garden 2016
2016-06-17 15:10:49
koalicja pisowsko-krzystkowska ma się dobrze
po co było budować odwodnienie ?
2016-06-17 14:45:54
sst
Forsowana tylko i wyłącznie z chęci wyciągnięcia unijnych dotacji inwestycja od początku była bublem. Kolejne detale wychodzą na wierzch. Jedna mała ulewa i 80 milionów pływa zgodnie z marką miasta. Ale ja takiej marki nie chcę. Niech ten bałagan się wreszcie skończy.
2016-06-17 14:26:59
jo
Studzienki wodę odbierają, Panie Mirosławie, ale określoną możliwość odbioru i musi to potrwać... Jak odkręci Pan mocno kran, to woda nie zdąży spływać... Powinno być więcej zaprojektowanych spustów wody.
2016-06-17 13:57:15
Prokuratura do pracy
Jest to inwestycja za 80 mln zł !!!-pytam się gdzie jest Prokuratura.Winnych zaniedbań i marnotrawienia publicznych środków nie ma-? Jak nie potrafią tego wyjaśnić miejscowi prokuratorzy,to żaden problem-oddelegować z Warszawy-szybko zabiorą się za wyjaśnienie sprawy na co przeznaczono owe 80 mln zł,bo gołym okiem widać,że na pewno nie na uczciwe,rzetelne wykonanie tej inwestycji.SKANDAL
2016-06-17 13:56:15
Mariusz
Tak jak do elektrowni Dolna Odra i PZM trzeba zaprosić CBA. Moze ta instytucja wyjaśni w jaki sposób wydawane są pieniądze publiczne? Wziąć się wreszcie za wszystkich decydentów którzy lekka ręka trwonią pieniądze narodu Polskiego!
2016-06-17 13:48:46
Dzisiaj wszystkie szczecińskie tramwaje są wodne.
.
2016-06-17 13:26:18
Woda
To teraz musi być jeszcze szczeciński rower wodny, skoro prezydent słynie z zamiłowania do jednośladów.
2016-06-17 13:26:01