sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin wspomina Jana Pawła II

Szczecin wspomina Jana Pawła II

Szczecin wspomina Jana Pawła II
Data publikacji: 2017-04-02 21:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:24
Wywietleń: 358 232247

Recytacja Tryptyku rzymskiego w wykonaniu młodzieży z XIII LO oraz wspólne śpiewanie Barki znalazły się w programie niedzielnego, nocnego spotkania przed pomnikiem Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

To właśnie w tym miejscu dwanaście lat temu po g. 21.37 (godzina śmierci Karola Wojtyły) zaczęli się tłumnie gromadzić szczecinianie, by wspólnie modlić się i przeżywać odejście Ojca Świętego. Celem niedzielnego wydarzenia było upamiętnienie życia i pontyfikatu papieża Polaka.

(isz)

Fot. Robert Stachnik

Szczecin wspomina Jana Pawła II Szczecin wspomina Jana Pawła II Szczecin wspomina Jana Pawła II Szczecin wspomina Jana Pawła II

Komentarze

cap kość. do @M.Dem
Przykazanie nr 2.: Nie czyń obrazu rytego, kutego, malowanego ....i nie będziesz oddawał im czci..." To przykazanie przez wieki Watykan usuwał i robił kasiorę na "świętych i cudownych" obrazach ,figurach itp. Jest wiek XXI i czas uruchomić szare komórki.
2017-04-03 18:10:26
M.Dem.
Do "capa koscielnego". Jest takie powiedzenie rzeczywiscie. "Gadal dziad do obrazu. Obraz do niego ani razu". Kult wiary i przykazan, ktorych te obrazy/pomniki sa uosobieniem, jest jak magnes. No przeciez to nic zlego.
2017-04-03 16:51:45
cap kościelny...
"...ale umarli NIC nie mogą..." Tyle Biblia. Zatem, wasze modły do tej kamiennej figury, znaczą tyle, co przemowy dziada do obrazu w znanej przyśpiewce.
2017-04-03 10:25:33
.
Jedni palą znicze, aby uczcić Papieża Polaka, a inni pod siedzibą PiSu, co kto woli.
2017-04-03 07:04:53
M.
Tłumy były na Apelu Jasnogórskim i czuwaniu. Następnym razem polecam się wybrać osobiście. Tylko niektórzy przynieśli znicze, a mało ich nie jest. Warto wymagać od siebie, nawet gdyby inni nie wymagali.
2017-04-03 00:04:38
heniutek
No całe tłumy widzę!
2017-04-02 23:27:03
.
Brawo Stachnik !! Dobre zdjęcia.
2017-04-02 22:34:57
9898989
Nie stawiajcie mi pomnikow-tylko zrobcie cos dobrego dla ludzi... widac sekta torunska nie uznajaca obecnego papieza robi co chce, wiadomo ze chodzi o kase, p.Dziwisz tez mial nie ujawniac wspomnien z Jp2 ale to zrobil, zenada,na swiecie jest ponad 4 tys relgii, kazda to klamstwo wymyslone na potrzeby kontroli innych istot-przewaznie glupszych ,jedyna rozsadna opcja to agnostycyzm ale o tym na religi w szkole sie nie dowiesz.
2017-04-02 22:14:42