środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin przyjazny kierowcom

Szczecin przyjazny kierowcom

Szczecin przyjazny kierowcom
Data publikacji: 2017-04-09 08:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:25
Wywietleń: 256 236058

Szczecin najbardziej przyjaznym miastem dla kierowców? Trudno w to uwierzyć, bo każdy zamieszkały w Szczecinie kierowca na pewno ma powody, by psioczyć na korki, dziury w jezdniach czy (a to już pozycja obowiązkowa) na strefę płatnego parkowania. A jednak. Z rankingu stworzonego przez Oponeo wynika, że wcale nie jest tak źle.

Twórcy rankingu (Oponeo.pl SA jest liderem internetowego rynku sprzedaży opon) wzięli pod lupę dziesięć największych polskich miast: Warszawę, Łódź, Wrocław, Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz i Lublin. Stworzyli zestawienie na podstawie danych przesłanych przez aplikację Yanosik (liczba zgłaszanych kolizji oraz średnie prędkości poruszania się po miastach w godz. od 7 do 21), informacje udostępnione przez urzędy miast oraz instytucje stref płatnego parkowania. Jakie przyjęto kryteria? Średnie prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy w centrum i poza nim, opłaty parkingowe, liczbę zgłoszonych kolizji (w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców) oraz koszt paliwa. Okazuje się, że Szczecin nie wypada tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 7 kwietnia 2017 r.

(lw)

Fot. Dariusz Gorajski

Zobacz cały ranking miast najbardziej przyjaznych kierowcom

Komentarze

Anita
O rowerzystów Szczecin dba jak żadne inne duże miasto w Polsce. Tyle zwężeń głównych arterii w centrum miasta ma potrzeby rowerów jak nigdzie indziej. A na Krzywoustego nie ma miejsca na wydzielenie pasa dla rowerów. Zwyczajnie jest tam za wąsko. Rowerzyści mogą jeździć ulicami równoległymi np. Łokietka, Narutowicza. Nawet w tak chwalonych przez stowarzyszenia rowerzystów Niemczech tam gdzie brak przestrzeni nie ma miejsca na ścieżki rowerowe. I na pewno nikt nie zwęża głównych ulic w centrum dużych miast. Przykład: okolice dworca zoo w Berlinie: 3-4 pasy ruchu dla aut, chodniki i zero ścieżki rowerowej bo ruch aut i pieszych jest zbyt wysoki.
2017-04-10 19:53:39
Szkoda że wciąż nie jest przyjazny rowerzystom
Kiedy wreszcie miasto wydzieli pas rowerowy na Krzywoustego ?
2017-04-10 07:56:29
@ludwiczku drogi
a to ciekawe bo do lat 70tych ciezko bylo mowic o samochodach na pogodnie. sam za dzieciaka jeszcze za komuny siedzialem niedaleko rynku w oknie liczac ile aut przejedzie na godzine. w te lepsze trafialy sie nawet jedno na 10 minut. i gdzie byli wtedy ci rowerzysci na tych sciezkach? bo jakos nie przypominam sobie by po nich ktos jezdzil. mogliscie wiec o nie dbac ale was jak zwykle nie bylo. teraz tez was nie ma za to sa dotacje z unii ktore ida na lewo na duchy twojego pokroju ktore pojawiaja sie tak rzadko jak te auta w prl
2017-04-09 22:38:38
@Robert
Nie wiem jak w Gdańsku, ale ostatnio byłem w Poznaniu. To co tam się dzieje w układzie komunikacyjnym to horror! Wieczne korki, wszędzie i o każdej porze, bardziej dziurawe niż w Szczecinie ulice. Jeśli Szczecin przez złośliwych nazywany jest wioską z tramwajami, to ten Poznań jest wioseczką ze starymi tramwajami. Takie helmuty jak tam powszechnie jeżdżą u nas stoją w muzeum techniki.
2017-04-09 15:03:22
Ludwiczku drogi..
.. jakbyś nie wiedział, to w Szczecinie za Niemca było zbudowanych wiele ścieżek rowerowych (np. całe Pogodno), które dziś są zagarnięte przez samochodziarzy. Jeżeli więc coś mówisz o niszczeniu, to tak to właśnie wygląda.
2017-04-09 10:35:26
Robert
Bo Szczecin, w odróżnieniu np. od takiego Poznania czy Gdańska projektowany był odrazu na duże miasto. Szkoda, że Polacy nie potrafili wykorzystać tego potencjału.
2017-04-09 10:06:37
Ludwik Tyczkowski
Bo niemiaszki zostawiły wspaniały układ komunikacyjny który niszczony jest przez paru chłopców którzy w narkotycznych wizjach chcieliby aby wygnać samochody i żeby spokojnie można było jeździć rowerkiem na chaju. A że w magistracie odkryli, że przy okazji tego można pięknie ciągnąć z tego kasę robi się te wszystkie cuda za grube miliony. PS. W ostatnią sobotę na TVN Turbo w absurdach drogowych widziałem jak kpiono z daszków nad biletomatami których wartość jest 6 krotnie zawyżona. I tak robi się tu wszystko.
2017-04-09 09:24:54
rex
Fajnie było gdyby był przyjazny także ludziom czyli pieszym.
2017-04-09 08:53:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje