poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje

Szczecin i region inspiruje
Data publikacji: 2017-05-11 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:29
Wywietleń: 231 252760

Gimnazjaliści mogą nadsyłać swoje prace literackie, plastyczne i fotograficzne na konkurs "Szczecin i region w słowie i obrazie". Po raz 11 organizuje go I Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Termin zgłoszeń upływa 19 maja.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i kulturze Szczecina oraz okolic. Służy on poszukiwaniu wiedzy wykraczającej poza program szkolny na temat swojej małej ojczyzny, a następnie popularyzowanie jej w różnych formach wyrazu. Organizatorom zależy również na budowaniu świadomości społecznej i kształtowaniu wrażliwości młodzieży na jej najbliższe otoczenie. Konkurs wspiera także rozwijanie pasji artystycznych uczniów.

Wziąć w nim mogą udział gimnazjaliści z terenu województwa zachodniopomorskiego. Konkurs obejmuje trzy kategorie: literacką, fotograficzną oraz plastyczną, w tym prace przestrzenne. W zależności od wariantu oceniane będą: atrakcyjność tematu, oryginalność, poprawność, technika wykonania. Każda praca powinna być opisana w następujący sposób: kategoria, tytuł oraz pseudonim artystyczny lub godło autora. W zabezpieczonej kopercie powinny się znaleźć dane autora, co jest niezbędne dla obiektywnej oceny. Jury przyzna po trzy nagrody w każdej kategorii. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 2 czerwca w auli I LO. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Informacje na www.lo1.szczecin.pl. Prace należy kierować na adres: I Liceum Ogólnokształcącego, al. Piastów 12, 70-331 Szczecin,

Rokrocznie konkurs honorowym patronatem obejmuje  Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, mecenatem Miasto Szczecin, a patronatem medialnym Kurier Szczeciński.

(el)

Na zdjęciu: Nagrodzone prace dziesiątej edycji konkursu oraz jego organizatorki, od lewej: wicedyrektor I LO, polonistka Wioleta Dydo i polonistka Agata Piekara  

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi