wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Szansa dla Sansy

Szansa dla Sansy

Szansa dla Sansy
Data publikacji: 2016-12-16 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:04
Wywietleń: 931 183462

Przez pięć lat miała dom. Aż do minionych wakacji. To wtedy, na początku lipca, pan jej życia i śmierci wprowadził tę bezbronną psinę do schroniska i zostawił. „Tłumaczył, że ponoć go ugryzła" - wspominają pracownicy schroniska.

Sansa dostała na szyję schroniskowy numer: 691/16. Trafiła do boksu, za kraty. Dla niej to był dramat.

- Była przerażona. Bała się własnego cienia. Przez pierwsze trzy dni ze strachu załatwiała się pod siebie. - opowiadają pracownicy schroniska.
Trzeba było czasu i sporo pracy włożyć w to, aby ta z natury pogodna psina przestała się bać innych zwierząt i ludzi.

Do tej pory była tak nieśmiała, że nawet nie podchodziła do krat. Odwiedzający schronisko w poszukiwaniu czworonożnego przyjaciela nie mieli szans zauważyć, w jak wielkiej potrzebie jest ta opuszczona sunia. Jaka rozpacz i smutek w jej wielkich brązowych oczach aż wyje o zlitowanie.

- Zmienia się jej zachowanie. Powoli. Ale na lepsze. Wciąż jest dość wycofana, stąd najlepszy dla niej okazałby się dom cichy, bez dziecięcej wrzawy i hałasu. Będzie potrzebowała opiekuna, który okaże jej zrozumienie i cierpliwie poczeka, aż ze skrzywdzonej księżniczki zmieni się w radosną chętną do zabawy pupilkę - komentują pracownicy schroniska. - Teraz bowiem tylko tym, którym zaufała, pozwala się dotknąć. Jednak od tego stanu tylko chwila, gdy Sansa merdając ogonem zacznie obcałowywać opiekunów.

Sansa (691/16) czeka na nową szansę od losu. Może czeka na Ciebie? Kto chciałby tę urokliwą ciekawą świata panienkę lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

(an)

Na zdjęciu: Sansa została porzucona w schronisku 11 lipca 2016 r. Od tego czasu, po przebytej obserwacji w kierunku wścieklizny, czeka na nowego opiekuna.

Fot. ZUK/Schronisko

 

Szansa dla Sansy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej