wtorek, 12 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Syryjczycy pod opieką szczecinian

Syryjczycy pod opieką szczecinian

Syryjczycy pod opieką szczecinian
Data publikacji: 2016-10-25 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:59
Wywietleń: 168 165518

Bardasar Kiszisz Olerian, jego sparaliżowana żona Jerane oraz ich 14-letnia córka Anna to rodzina z okupowanego Aleppo w Syrii, która znajduje się pod opieką parafii św. Dominika w Szczecinie

Duchowni wspierają ich od pół roku - dzięki pomocy ze Szczecina Syryjczycy mogą kupić leki, żywność, zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Dominikanie działają w ramach programu Cariitas Polska "Rodzina Rodzinie". Pieniądze na rzecz tej rodziny są zbierane podczas Tygodnia Społecznego.

(as)

Komentarze

@2 pytania ? ?
Mieszkają w Aleppo. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, gamoniu.
2016-10-26 15:48:44
Prosze rowniez i to ujawnic... ! !
A jaka "Taxe i Kase bez Kwitka"... ma Proboszcz w w/w Parafi za: Chrzty, Bierzmowania i Komunie Sw, Sluby, po Koledzie, do Chorych w domu i Szpitalach, Pogrzeby...itd...itp...? Jak i za 30 dniowa czy 12 miesieczna zbiorke na "Tace" w w/w Parafi...? Pozniej minus wydatki... i zobaczymy ile tysiecy zlotych rocznie... wychodzi Parafia na czysto ??
2016-10-26 12:36:43
Najpierw pomozmy sobie...
A co... w Polski Caritas nie znalazl juz wiecej biednych Polakow... ktorym jeszcze trzeba Pomoc (?) ze mamy jeszcze zaczac przejmowac sie daleka Islamska Syria ??
2016-10-26 12:21:06
Bartek
A ja watpie w to wsparcie, pieniadze prawdopodobnie trafia do Isis, jak sie szczecinscy dominikianie pod wodza majacego lewicowe przekonania o. Biskupa za cos biora to efekt moze byc odmienny od zamierzonego. Pomagac z glowa, co z tego ze widze zdjecie jakis beidnych ludzi, malo tobtakich manipulacji bylo? Pomozcie lepiej przez salezjan, oni przynajmniej sa fizycznie w Aleppo. Moze niech o. Biskup pojedzie tam zamiast gadac dydrymaly o przyjmowaniu uchodzcow.
2016-10-26 08:45:18
2 pytania ? ?
A Ja mam pytanie: a w jakiej miejscowosci Oni mieszkaja... i czy to sa Islamisci czy Chrzescijanie... ?? A Kto imiennie odpowiada za te Caritasowe Konto... i jak i kiedy jest czy bedzie otwarte do Publicznego wgladu ?
2016-10-25 23:52:14
Quistorp
W. Sz. Pani Ochojska ta od prawdziwej pomocy i ciesząca się pełnym zaufaniem kiedyś Powiedziała; Nigdy, żadnych cegiełek , ani żadnych zbiórek, tylko konkretny nr konta, i konkretna nazwa szkoły, rodziny, domu opieki, konkretnego szpitala czy konkretnej osobie, wskazanej na przekazie. W przeciwnym razie rosną największe pomniki Chrystusa. Pełna transparentność!!!
2016-10-25 21:48:35
Pomoc
I to się nazywa prawdziwe wsparcie. Ci ludzie właśnie tam, na miejscu, potrzebują najbardziej pomocy - trzeba o tym pamiętać, że tam jest ich miejsce, tam mają domy, rodziny, przyjaciół, swoje zakątki.
2016-10-25 20:45:03