środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sypią się setki mandatów

Sypią się setki mandatów

Sypią się setki mandatów
Data publikacji: 2015-08-06 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:23
Wywietleń: 310 8190

Od połowy maja tego roku w nadmorskiej dzielnicy kurortu obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Kierowcy się złoszczą, że gospodarze Międzyzdrojów przed wprowadzeniem płatnych ograniczeń nie przygotowali dla parkujących żadnej alternatywy w postaci bezpłatnych miejsc. Włodarze przyznają, że problem z parkowaniem w sezonie istnieje w gminie od zawsze, niezależnie od wprowadzonej strefy.

– Chciałem poruszyć temat płatnych od tego sezonu parkingów w Międzyzdrojach. Obecnie nie ma praktycznie ani jednego miejsca w mieście, gdzie można by bezpłatnie postawić auto, a i dozwolonych miejsc jest bardzo mało. Skoro jednak miasto tak zawzięcie wzięło się za karanie mandatami za postój w miejscach niedozwolonych i ściąganie opłat za prawidłowy postój, to dlaczego najpierw (co wydaje się oczywiste!) nie przygotowało miejscowości na przyjęcie masy turystów zmotoryzowanych?! – zaalarmował redakcję „Kuriera” Michał Raulski. – Jeden parking na wjeździe do miasta, bardzo daleko od morza, promenady i centrum - za daleko, aby z całym plażowym inwentarzem z niego udać się na plażę - to kpina, a nie rozwiązanie problemu. Jaki jest efekt decyzji władz Międzyzdrojów, a jednocześnie braku odpowiedniej infrastruktury? Otóż dewastacja Wolińskiego Parku Narodowego przez parkujące samochody. Brawo władze Międzyzdrojów! – wytyka nasz Czytelnik.

– W sezonie w ciągu dnia w naszym 6-tysięcznym miasteczku przebywa ponad 50 tysięcy turystów, a w słoneczne weekendy nawet więcej, osiemdziesiąt procent z nich przyjeżdża samochodami. Nigdy nie będziemy w stanie zapewnić każdemu bezpłatnego postoju i to w dodatku w pobliżu plaży. Przestrzeń miasteczka jest ograniczona – twierdzi Henryk Nogala, rzecznik prasowy gminy.

Sprawdziliśmy. Najtrudniej zaparkować na płatnych parkingach położonych w centrum i w pobliżu promenady. Tu całodobowe parkowanie to wydatek 25–30 złotych (w płatnej strefie za cały dzień postoju kierowcy płacą 35 złotych, a w nocy, po godz. 23 strefa płatna nie obowiązuje). Im dalej od morza, tym taniej. Na jednym z całodobowych parkingów przy ulicy Niepodległości do godziny 14 niewiele wolnych miejsc (po południu większość kierowców parking opuszcza), jednak tuż obok na parkingu - czynnym do godz. 22 - jedna trzecia placu pusta.

– Każdego dnia upominamy bądź karzemy mandatami około 200 kierowców. W weekendy liczba ukaranych się podwaja – przyznaje Adam Bączek, komendant Straży Miejskiej w Międzyzdrojach.
©℗

Tekst i fot. Małgorzata Aftewicz

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 6 sierpnia 2015 r.

Komentarze

qwerty
50 zł za parkowanie bez biletu lub po zakończeniu czasu na bilecie, w takiej dziurze, w dużych wojewódzkich miastach płaci się mniej. Dołączam do reszty i ostatni raz odwiedziłem Międzyzdroje.
2016-09-13 13:17:49
HJKL4
Dziękuje mam nadzieje że ktoś to przeczyta Dostałem wezwanie do dostania sie do straży wiejskiej stawienie sie z dowodem osobistym i prawezm jazdy ni robcie tego bo sami sie przyznajecie do popełnienia tegoprzekroczenia w zależności co mają państwo zakreślone ja np. miałem zaznaczone zakaz postoju w miejscu zamieszkania hmmm oczywiście nie było zaznaczonej kwoty a taka kwota to 100 zł i 1 punt karny pojechałem tam oczywiście nie było gdzie stanać przed straża wiejską Bo dzisiaj było przedemną 30 osob z taki samymi albo innymi wezwaniami Obiecuje że już NIGDY NIE POJADE NAD morze do miedzyzdrojów nigdy więcej POZDROWIENIA JESZCZE RAZ STRAŻ WIEJSKA
2016-07-03 21:49:30
hjkl4
Jeżeli ktoś sie wybiera nad morze do miedzyzdroji nie polecam z wzgledu na parkowanie postawiony został znak strefy zamieszkania i pod tym znak holowniczy żadnego zakazu postoju tylko głupia tabliczkai nic więcej nie polecam i zniechece każdego kto będzie tam chciał przyjechać umuwie sie z kolegami aby nie było w któryś dzień abyście włąśnie nie wystawili zadnego mandatu nikt nie patrzy na znaki beznadziejnie oznakowanie miejsc do parkowania od zawsze jeżdziłem nad morze do miedzyzdrojów OD DZIŚ NIE POJADE TAM I ZNIECHCE KAŻDEGO KTO BĘDZIE CHCIAŁ SIE WYBRAĆ NAD MORZE W TO MIEJSCE DZIĘKUJE I POZDRAWIAM STRAŻ WIEJSKĄ
2016-07-03 21:28:00
POMYŚLCIE I PO PROSTU TAM NIE JEŹDZIJCIE
jest wiele fajnych miejscowości gdzie nie będą z was zdzierać. Ciekawe kiedy ludzie oprzytomnieją i przestaną jeździć nad polskie morze gdzie jest drożej niż w zagranicznych kurortach, gdzie zdzierają niemiłosiernie z turystów. Poza tym ten kicz i buractwo!
2015-08-06 10:16:43
Kasa
Po to jest strefa płatna, aby miasto nie wskazywało bezpłatnej alternatywy, czyli nie pozbawiało siebie wpływów do budżetu ;)
2015-08-06 08:42:45
Paw
kolejne dojenie obywateli... jak długo jeszcze...
2015-08-06 08:14:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi