piątek, 23 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sypią się setki mandatów

Sypią się setki mandatów

Sypią się setki mandatów
Data publikacji: 2015-08-06 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:09
Wywietleń: 466 8190

Od połowy maja tego roku w nadmorskiej dzielnicy kurortu obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Kierowcy się złoszczą, że gospodarze Międzyzdrojów przed wprowadzeniem płatnych ograniczeń nie przygotowali dla parkujących żadnej alternatywy w postaci bezpłatnych miejsc. Włodarze przyznają, że problem z parkowaniem w sezonie istnieje w gminie od zawsze, niezależnie od wprowadzonej strefy.

– Chciałem poruszyć temat płatnych od tego sezonu parkingów w Międzyzdrojach. Obecnie nie ma praktycznie ani jednego miejsca w mieście, gdzie można by bezpłatnie postawić auto, a i dozwolonych miejsc jest bardzo mało. Skoro jednak miasto tak zawzięcie wzięło się za karanie mandatami za postój w miejscach niedozwolonych i ściąganie opłat za prawidłowy postój, to dlaczego najpierw (co wydaje się oczywiste!) nie przygotowało miejscowości na przyjęcie masy turystów zmotoryzowanych?! – zaalarmował redakcję „Kuriera” Michał Raulski. – Jeden parking na wjeździe do miasta, bardzo daleko od morza, promenady i centrum - za daleko, aby z całym plażowym inwentarzem z niego udać się na plażę - to kpina, a nie rozwiązanie problemu. Jaki jest efekt decyzji władz Międzyzdrojów, a jednocześnie braku odpowiedniej infrastruktury? Otóż dewastacja Wolińskiego Parku Narodowego przez parkujące samochody. Brawo władze Międzyzdrojów! – wytyka nasz Czytelnik.

– W sezonie w ciągu dnia w naszym 6-tysięcznym miasteczku przebywa ponad 50 tysięcy turystów, a w słoneczne weekendy nawet więcej, osiemdziesiąt procent z nich przyjeżdża samochodami. Nigdy nie będziemy w stanie zapewnić każdemu bezpłatnego postoju i to w dodatku w pobliżu plaży. Przestrzeń miasteczka jest ograniczona – twierdzi Henryk Nogala, rzecznik prasowy gminy.

Sprawdziliśmy. Najtrudniej zaparkować na płatnych parkingach położonych w centrum i w pobliżu promenady. Tu całodobowe parkowanie to wydatek 25–30 złotych (w płatnej strefie za cały dzień postoju kierowcy płacą 35 złotych, a w nocy, po godz. 23 strefa płatna nie obowiązuje). Im dalej od morza, tym taniej. Na jednym z całodobowych parkingów przy ulicy Niepodległości do godziny 14 niewiele wolnych miejsc (po południu większość kierowców parking opuszcza), jednak tuż obok na parkingu - czynnym do godz. 22 - jedna trzecia placu pusta.

– Każdego dnia upominamy bądź karzemy mandatami około 200 kierowców. W weekendy liczba ukaranych się podwaja – przyznaje Adam Bączek, komendant Straży Miejskiej w Międzyzdrojach.
©℗

Tekst i fot. Małgorzata Aftewicz

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 6 sierpnia 2015 r.

Komentarze

qwerty
50 zł za parkowanie bez biletu lub po zakończeniu czasu na bilecie, w takiej dziurze, w dużych wojewódzkich miastach płaci się mniej. Dołączam do reszty i ostatni raz odwiedziłem Międzyzdroje.
2016-09-13 13:17:49
HJKL4
Dziękuje mam nadzieje że ktoś to przeczyta Dostałem wezwanie do dostania sie do straży wiejskiej stawienie sie z dowodem osobistym i prawezm jazdy ni robcie tego bo sami sie przyznajecie do popełnienia tegoprzekroczenia w zależności co mają państwo zakreślone ja np. miałem zaznaczone zakaz postoju w miejscu zamieszkania hmmm oczywiście nie było zaznaczonej kwoty a taka kwota to 100 zł i 1 punt karny pojechałem tam oczywiście nie było gdzie stanać przed straża wiejską Bo dzisiaj było przedemną 30 osob z taki samymi albo innymi wezwaniami Obiecuje że już NIGDY NIE POJADE NAD morze do miedzyzdrojów nigdy więcej POZDROWIENIA JESZCZE RAZ STRAŻ WIEJSKA
2016-07-03 21:49:30
hjkl4
Jeżeli ktoś sie wybiera nad morze do miedzyzdroji nie polecam z wzgledu na parkowanie postawiony został znak strefy zamieszkania i pod tym znak holowniczy żadnego zakazu postoju tylko głupia tabliczkai nic więcej nie polecam i zniechece każdego kto będzie tam chciał przyjechać umuwie sie z kolegami aby nie było w któryś dzień abyście włąśnie nie wystawili zadnego mandatu nikt nie patrzy na znaki beznadziejnie oznakowanie miejsc do parkowania od zawsze jeżdziłem nad morze do miedzyzdrojów OD DZIŚ NIE POJADE TAM I ZNIECHCE KAŻDEGO KTO BĘDZIE CHCIAŁ SIE WYBRAĆ NAD MORZE W TO MIEJSCE DZIĘKUJE I POZDRAWIAM STRAŻ WIEJSKĄ
2016-07-03 21:28:00
POMYŚLCIE I PO PROSTU TAM NIE JEŹDZIJCIE
jest wiele fajnych miejscowości gdzie nie będą z was zdzierać. Ciekawe kiedy ludzie oprzytomnieją i przestaną jeździć nad polskie morze gdzie jest drożej niż w zagranicznych kurortach, gdzie zdzierają niemiłosiernie z turystów. Poza tym ten kicz i buractwo!
2015-08-06 10:16:43
Kasa
Po to jest strefa płatna, aby miasto nie wskazywało bezpłatnej alternatywy, czyli nie pozbawiało siebie wpływów do budżetu ;)
2015-08-06 08:42:45
Paw
kolejne dojenie obywateli... jak długo jeszcze...
2015-08-06 08:14:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy