czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego

Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego

Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego
Data publikacji: 2015-09-28 19:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:24
Wywietleń: 2123 24457

Miesiąc temu otwarto most Brdowski, który połączył lądową część Szczecina z wyspami Gryfia i Ostrów Brdowski. W poniedziałek natomiast – 28 września – odbyła się uroczystość „symbolicznego otwarcia” nowego obiektu. Inwestor zaprosił na nią m.in. przedstawicieli władz samorządowych miasta i regionu.

– Kilkadziesiąt lat czekał na ten most Szczecin, czekała stocznia „Gryfia” – mówił Piotr Słupski, prezes MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które zarządza funduszem MARS. – I jest – dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, w tym służb miejskich i marszałka.

Prezes Słupski przypomniał, że fundusz MARS jest obecny w Szczecinie i Świnoujściu od pięciu lat i w tym czasie zainwestował 250 mln zł w różne przedsięwzięcia, w tym w budowę mostu Brdowskiego i fabryki Bilfinger Mars Offshore, które wpisują się w ideę utworzenia Gryfia Biznes Parku.

– Dziś most udostępniony jest dla wszystkich – zaznaczył Maciej Nowotny, prezes spółki Mars Most Brdowski, którą powołano specjalnie do realizacji tej inwestycji. – Jest wykorzystywany nie tylko dla celów komercyjnych. Przychodzą na niego także… zakochani i artyści.

Gościom uroczystości pokazano krótki film podsumowujący budowę nowego połączenia. Następnie osobom zaangażowanym we wsparcie inwestycji wręczono pamiątkowe fotografie mostu Brdowskiego. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. marszałek Olgierd Geblewicz i wiceprezydent Szczecina Piotr Mync.©℗

(ek)

Fot. Robert Stachnik

Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego Symboliczne otwarcie mostu Brdowskiego

Komentarze

.
Z której agencji są te dziewoje? Reklamowej, rzecz jasna.
2015-09-29 06:32:29
pajac z ue
tren żałobny , to ten most
2015-09-28 19:59:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny