piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Świętowały pielęgniarki i położne

Świętowały pielęgniarki i położne

Świętowały pielęgniarki i położne
Data publikacji: 2016-10-28 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:59
Wywietleń: 1107 166921

Szczecińska Izba Pielęgniarek i Położnych w Operze na Zamku świętowała ćwierćwiecze swojego istnienia. Gabriela Hofman, przewodnicząca Rady SIPIP, mówiła o historii tej instytucji, i o wyzwaniach, jakie stają przed środowskiem.

- Pierwszy okręgowy zjazd pielęgniarek i położnych w Szczecinie odbył się we wrześniu 1991 roku w auli szpitala przy ul. Unii Lubelskiej - przypomniała Gabriela Hofman. - Znamienne słowa wypowiedziała wówczas pani Józefa Pentela: "Aby dzisiejszy zjazd wyłonił spośród nas ludzi mądrych, prawych, wrażliwych". Pierwszą przewodniczącą izby wybrano panią Teresę Włochal, która o utworzenie samorządu pielęgniarek i położnych walczyła globalnie i lokalnie.

Dla Izby te 25 lat to był, w ocenie Gabrieli Hofman, czas wytężonej pracy. Izba zajmowała się m.in. wypracowaniem mechanizmów funkcjonowania zawodu pielęgniarki, upowszechnianiem zasad etyki zawodowej, pracą nad standardami, troszczeniem się o jak najlepszy kształt szkolnictwa, integracją środowiska, kierowaniem na staże.

- Wykonujemy odpowiedzialne i najpiękniejsze zawody, które wymagają od nas odwagi i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu - mówiła Gabriela Hofman. - Bardzo niejasna jest perspektywa rozwoju naszych zawodów. Siódma kadencja (Rady - przypis AS) to czas obrony, walki o naszą niezależność, która realnie jest zagrożona. Musimy walczyć dla i o pacjentów, o siebie, o przyszłe pokolenia pielęgniarek i położnych. Żadne uprawnienia nie są dane raz na zawsze, trzeba o nie walczyć każdego dnia.©℗

(as)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Gabriela Hofman, przewodnicząca Rady SIPIP, opowiadała o historii Izby. 

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera" oraz poniedziałkowym e-wydaniu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską