piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Święto samorządów

Święto samorządów

Święto samorządów
Data publikacji: 2016-07-03 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:49
Wywietleń: 975 142782

W Łobzie odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 15-lecia samorządu powiatowego, w których uczestniczyły delegacje władz  zaprzyjaźnionych powiatów: Brzeziny, Gołdap, Sztum, Lesko, Węgorzewo – utworzonych z dniem 1 stycznia 2002 roku, po wcześniejszych protestach mieszkańców.

Z tej okazji, w sobotę została odsłonięta pamiątkowa tablica na siedzibie Starostwa Powiatowego. Pobłogosławił i poświęcił ją ks. prałat Józef Cyrulik. Obecne były poczty sztandarowe  organizacji społeczno-politycznych powiatu; grały połączone orkiestry dęte Domu Kultury w Łobzie oraz  ze Stołpców (Białoruś). Z okolicznościowym programem wystąpiła młodzież LO Łobez. Na uroczystej sesji Rady Powiatu był  ukazany dorobek samorządu ziemi łobeskiej. O sukcesach mówili także goście z bliźniaczych powiatów. Rzeczywistość nie zmieniała się sama – podkreślano . – Była walka i praca – są efekty.

Z okazji jubileuszu tytułem „Zasłużony dla Powiatu Łobeskiego” zostali uhonorowani: Halina Szymańska, Antoni Gutkowski, Adam Szatkowski, Marian Płóciennik, Wiesław Bernacki, Tadeusz Jóźwiak, Jan Michalczyszyn, Józef Wypijewski, Leszek Kaczmarek ;  pośmiertnie : Jan Olszewski i Marek Romejko. W niedzielę w intencji samorządowców w kościele parafialnym była odprawiona uroczysta msza święta.

Tekst i fot. (cz.b.)

Na zdjęciu:  uroczystości z okazji 15-lecia utworzenia powiatu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi