poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sukces żeglarskiej reprezentacji Szczecina

Sukces żeglarskiej reprezentacji Szczecina

Sukces żeglarskiej reprezentacji Szczecina
Data publikacji: 2016-08-13 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:52
Wywietleń: 1098 148488

Żeglarska Reprezentacja Szczecina na Fryderyku Chopinie wywalczyła 2. miejsce w regatach The Tall Ships Races 2016. Poza tym, trzeci raz z rzędu, granatowo-bordowi wracają z prestiżową STI Friendship Trophy – nagrodą dla najbardziej przyjacielskiej załogi.

Wyboru najbardziej lubianego zespołu (Friendship Trophy) dokonują członkowie wszystkich załóg biorących udział w regatach. Jednostki z całego świata kolejny już raz uznały, że to prestiżowe wyróżnienie należy się młodym ludziom reprezentującym Szczecin na pokładzie Fryderyka Chopina. Granatowo-bordowi zdobywają trofeum trzeci raz z rzędu.

- Nagroda ta to jednak jedynie wisienka na torcie. Załoga Fryderyka Chopina zajęła bowiem drugie miejsce w klasie A, a więc w grupie największych żaglowców. To nie pierwszy raz, gdy załoga Chopina staje na regatowym podium. Na dodatek, przy okazji pierwszego etapu (Antwerpia – Lizbona) reprezentacji Szczecina wygrała paradę załóg – podkreśla Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Członkowie reprezentacji biorący udział w 3. etapie regat do Szczecina wrócą w nocy, z poniedziałku na wtorek.

Już od 12 lat żeglarska reprezentacja promuje Szczecin poprzez udział w regatach The Tall Ships Races, walcząc o nagrody z jachtami i żaglowcami z całego świata. Granatowo-bordowa załoga w roku 2016 liczyła łącznie 96 członków, którzy wymieniali się po każdym etapie regat. Na pokładzie były głównie osoby w wieku od 16 do 25 lat, które pozytywnie przeszły proces rekrutacyjny. Młodzi żeglarze, biorąc udział w tegorocznej edycji TSR, mieli za zadanie zapraszać przyjaciół z całego świata na przyszłoroczny finał TSR do Szczecina. Załoga wykonała plan, o czym świadczy przyznane Friendship Trophy.

Tegoroczne The Tall Ships Races rozpoczęły się w Antwerpii, skąd załogi popłynęły do Lizbony. Następnie jednostki obrały kurs na Kadyks, by finalnie skierować się do ostatniego portu w hiszpańskiej A Coruni.

Za koordynację procesu rekrutacji i pracy reprezentacji Szczecina podczas TSR odpowiada Centrum Żeglarskie. (k)

Fot. Centrum Żeglarskie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi