piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Strażacy chcą się przenieść

Strażacy chcą się przenieść

Strażacy chcą się przenieść
Data publikacji: 2017-08-22 06:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-24 14:37
Wywietleń: 2813 289242

Szczecińscy strażacy chcą przenieść dwie swoje jednostki ratowniczo-gaśnicze - z ulicy Nad Odrą oraz z ulicy Grodzkiej. Nowa lokalizacja w tym pierwszym przypadku jest znana, w tym drugim - jeszcze nie.

Strażacy z ul. Nad Odrą mają przenieść się na ul. Bajeczną.

- Jesteśmy pełni optymizmu, że uda się nam się doprowadzić tą sprawę do końca - mówił st. bryg. Kazimierz Lesisz, komendant SP w Szczecinie, podczas posiedzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności Rady Miasta.

Co do ulicy Grodzkiej - plan jest taki, żeby wyprowadzić z niej jednostkę RG, za to na miejscu ma zostać komenda. Sam budynek - o 150-letniej historii - ma być zmodernizowany. Ma tam powstać także izba pamięci. Strażacy oczekują na pieniądze od marszałka województwa.

Przewodniczący komisji, Witold Dąbrowski z Prawa i Sprawiedliości, zdziwił sie, że nie wskazano jeszcze terenu, na którym miałby powstać budynek, gdzie zostaliby przeniesieni ratownicy z ul. Grodzkiej.

- Nie ma na co czekać - stwierdził. - Trzeba to doprowadzić do końca, żeby nie było tak, że się okaże, że w budźecie państwa znajdą się pieniądze i straż je zechce wydać, a my będzie biegali wtedy za terenem.

- Jestem zniesmaczony brakiem dynamiki załatwienia tej sprawy - wtórował mu Waldemar Dzikowski z klubu Bezpartyjni. - Mówimy o jednostce, która ratuje ludzkie życie. Czego my szukamy? Szukać to możemy grzybów w lesie, bo raz są, raz ich nie ma. Grunt się nie zmienia, on jest, jutro też będzie. Straż Pożarna w tym mieście od zawsze traktowana jest po macoszemu.

Strażacy oraz Urząd Miasta mają do połowy listopada ograniczyć rożne lokalizacja brane pod uwagę do 2 - 3 i przedstawić je radnym.©℗

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: W budynku przy ul. Grodzkiej ma zostać sama komenda, bez jednostki ratowniczo-gaśniczej.

 

Komentarze

holub
W Koszalinie też by się przydała nowa JRG 1, najlepiej w rejonie ul. Morskiej i budowanego węzła obwodnicy (droga ekspresowa S6). Południe i zachód miasta mają swoją JRG 2 (notabene na Strażackiej), a północ to nie tylko wspomniana trasa, ale i największe osiedla miasta. Oczywiście, zabytkowy budynek wystarczyłby na pozostawienie Komendy Miejskiej PSP, a nawet może ew. utworzenie OSP w przyszłości, jak będą chętni (garaży nie zabraknie).
2017-08-24 14:37:26
:)
A czemu od marszałka do mswia sie zgloscie tam teraz jest wasz pracodawca najlepszy ktory rozdaje wszystko i wszystkim i zadluza kraj ,niedlugo kolejny zamach na ofe tym razem wszystko pojdzie z waszej kasy do zusu czyli ZNIKNIE ...
2017-08-22 18:50:53
podziwiam
Podziwiam kierowców wozów strażackich, że tak szybko mogą stamtąd wyjechać do wezwania. W szczycie jest tam pełno samochodów. Zawsze twierdziła, że powinni mieć inną lokalizację.
2017-08-22 10:50:31
a może ...
...może tę wieżę przykryć jakąś "czapą"? Czy w Szczecinie jest jakiś architekt miejski? Zgadzam się z @Robert.
2017-08-22 09:58:52
Robert
Na zdjęciu koszmarek architektury jak się patrzy. Tam generalnie trzeba by nie tylko straż wysiedlić, ale też cały kwartał pomiędzy pl. Orla Białego, Wyszyńskiego i Tkacką. Zrównać to wszystko, oprócz paru zabytkowych kamienic, z ziemią i na nowo coś wybudować na miarę centrum dużego miasta. Obecnie to wygląda jak osiedle w Łobzie np.
2017-08-22 08:03:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny