poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Stop przemocy wobec dzieci

Stop przemocy wobec dzieci

Stop przemocy wobec dzieci
Data publikacji: 2017-11-18 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 11:44
Wywietleń: 2966 301695

Doświadczenie przemocy ma wiele negatywnych konsekwencji dla dziecka – zaburza jego rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny, a skutki doświadczanej traumy mogą trwać latami. Dlatego tak ważne jest zapobieganie przemocy wobec dzieci i wczesna identyfikacja zagrożeń ich bezpieczeństwa.

- W celu przeciwdziałania takim zdarzeniom Wydział Prewencji KWP w Szczecinie wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny postanowił zwrócić uwagę na problem krzywdzonych dzieci. W ramach projektu „dzielnicowy bliżej nas, współpraca policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem” opracowano założenia kampanii społecznej, której celem jest uwrażliwienie mieszkańców naszego województwa na obowiązek reagowania na zachowania niezgodne z prawem - mówi nadkom. Marzena Maćkowiak-Pluta z KWP Szczecin.

Kampania zachęca do informowania policji o każdym tego typu przypadku. Dwa tysiące plakatów trafi do urzędów, placówek opieki zdrowotnej, spółdzielni mieszkaniowych, rad osiedli itp. Uzupełnieniem kampanii będzie filmowa reklama społeczna, której emisja przewidziana jest na stronach internetowych i podczas spotkań policji z rodzicami i mieszkańcami. Inauguracja całego przedsięwzięcia nastąpi w niedzielę (19 listopada) w Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Całe przedsięwzięcie dofinansowane jest w ramach „rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań im. W. Stasiaka na lata 2016-2017”.
(dar) 

Komentarze

24kurier.pl
Konkurs na najlepszego dzielnicowego: http://www.24kurier.pl/akcje-kuriera/twoj-dzielnicowy/
2017-11-20 11:44:17
Propozycja...
A moze warto, zorganizowac co roku Plebiscyt... na Najlepsza/ego pod kazdym wzgledem Pania Dzielnicowa czy Pana Dzielnicowego !!
2017-11-20 11:37:05
m
Na pogodnie jest fantastyczny dzielnicowy, od ponad 20 lat ten sam człowiek pilnuje porzadku. Jest bardzo pomocny i naprawdę interesuje się problemami mieszkańców, pomaga na tyle ile pozwalają mu procedury ale zawsze jest gdy się go potrzebuje :)
2017-11-20 11:08:44
Panowie - mniej pracowac i wiecej zajmowac sie Rodzina... ! !
I "Wyczulic" Facetow... jak np. po 5-6 latach Malzenstwa/Partnerstwa, Zona czy Partnerka moga juz "przy-go-to-wy-wac"... Rozwod, "napuszczajac i ustawiajac" w sprytny sposob dziecko/dzieci, stwierdzajac pozniej i na Rozwodowej Sprawie - a by Ty je biles... lub bo Tata mnie uderzyL czy bil - itd...itp !! A wiec: Panowie "przebudzcie sie"... gdyz bardzo, bardzo czesto - to nie male dzieci sa winne ???
2017-11-19 19:47:20
Czego Jas z Malgosia sie "nie naucza" to...
A moze warto namawiac pobierajace sie pary, do udzialu w kilkugodzinnym Kurscie odnosnie w/w Sprawy...! Lub zorganizowac tego typu Wyklady... juz w Szkolach - dla mlodziezy 18-19 letniej !!
2017-11-19 19:25:36
b
To nie spij w ciagu dnia i nie pracuj noca...! Gdyz, dla chcacego nie ma nic trudnego !!
2017-11-19 19:17:02
a
Projekt "dzielnicowy bliżej nas" jest tylko w głowach szefów policji. Nigdy nie widziałem dzielnicowego chociaż mieszkam w tym samym miejscu od wielu lat.
2017-11-19 04:52:37